Női válogatott: Görögország kipipálva

Meggyőző játékkal vertük a helléneket az Európa Kupába, elődöntős a csapat.

Jól kezdtük a találkozót, hiszen Keszthelyi majd Szilágyi góljával vezettünk 2-0-ra. A negyed további részében is tartottuk előnyünket, így Illés majd Gurisatti találaiaval a hajrában 4-1-re mentünk. A második nyolc percben Asimaki előnyből már 4-3-ra módosította az eredményt, de még mielőtt nagy baj lett volna, hármat is rámoltunk a görög kapuba, a nagyszünetben 8-4 volt az állás.

A fordulás után, már 11-4 is volt, innen szépített a görög együttes 11-7-re a görög. A záróetapban tartottuk a különbséget és 13-9-re nyertünk.

Holnap 15 órától az oroszok lesznek a mieink ellenfelei, immár a döntőbe jutás a tét.

A női Európa Kupa hatos döntőjében:

Az elődöntőbe jutásért:
Magyarország-Görögország 13-9 (4-1, 4-3, 3-3, 2-2)
Gólszerezők: Keszthelyi 2, Gurisatti 2, Gyöngyössy 2, Parkes 2, Szilágyi, Horváth B., Szücs, Illés, Vályi V. ill. Tsoukala 2, Chydirioti 2, Xenaki, Ninou, Eleftheriadou, Asimaki, Plevritou,