Díjazott a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ)! A 62 szövetséget képviselő sportköztestület a Budapest Marriott Hotelben megtartott gáláján 37 szövetség 64 sportolója vehetett át díjat a 2023-ban nyújtott kiemelkedő sportteljesítményéért.
Az NVESZ Év Sportolója díjra az egyes sportszövetségek jelölték a legsikeresebb versenyzőket. Ők valamennyien kimagasló eredményeket értek el a világ- és Európa-bajnokságokon, vagy éppen a Küzdősportok Világjátékán. A hagyományoknak megfelelően az NVESZ-gáláján adták át a dr. Leyrer Richárd díjat is. Ezúttal Deutsch-Lazsányi Erika, a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség Technikai Bizottságának elnöke és dr. Sándor Péter, a Magyar Motoros Vízisport Szövetség elnöke vehette át a sportvezetőknek adományozható rangos elismerést.
Dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár köszöntő beszédében méltatta az NVESZ-hez tartozó sportszövetségek eredményeit. „Az állami sportirányításnak kiemelten fontos a Nemzeti Versenysport Szövetség támogatása, hiszen a sportköztestület közel 100 ezer versenyzőt fog össze. Az NVESZ-re kiemelten számítunk, mert óriási bázissal rendelkezik. A Sportoló Nemzet Programunk miatt nagyon fontos, hogy mindenki tudjon választani magának olyan sportot, ami neki testhezálló, hiszen a sportirányítás célja, hogy itthon minél többeknek legyen élete része a sport. A sportolóknak rendszerint fontos a visszacsatolás. Az NVESZ-gála is egyfajta visszacsatolás az előző évről” – mondta az államtitkár.
Dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke kiemelte, 2023-ban is eredményesek voltak az olimpián kívüli sportágak kiválóságai. „ A számtalan Vb és Eb mellett két világversenyt hadd emeljek ki: az egyik a Krakkóban és környékén megrendezett Európa Játékok, valamint a Küzdősportok Világjátéka. Előbbin 11 érmet szereztek az olimpián kívüli sportágak magyar képviselői, utóbbin pedig a részt vevő 120 ország közül Magyarország a 10. helyen végzett az éremtáblázaton.
Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára úgy látja, hogy a MOB és az NVESZ eddig is szorosan együtt tudott működni, és ez a jövőben sem fog változni. „Már nem vagyunk ugyan egy irodában, de a sportbaráti kapcsolódás megmarad. Az, hogy milyen eredményesen tudnak együttműködni az olimpiai és a nem olimpiai sportágak, annak ékes bizonyítéka a nyári Európa Játékok volt.” – tette hozzá Fábián László.
Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a sport folyamatosan változik. „Olyan sportágak honosodnak meg, amelyek korábban kuriózumnak számítottak. Ezért is fontos a Nemzeti Versenysport Szövetség tevékenysége, különös tekintettel arra, hogy a tagszövetségek is nagy hangsúlyt fektetnek a parasportolók versenyeztetésére” – mondta Szabó László.
Dr. Deutsch Tamás, a Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) elnöke a magyar sport egységességéről beszélt. „Ugyanúgy büszkék vagyunk arra a karatés Hárspataki Gáborra, aki olimpián végzett dobogósként, és lett vb-érmes már nem olimpiai sportág képviselőjeként Budapesten. De ott van az rg-s Pigniczki Fanni is, ő egymás után kétszer jutott ki az olimpiára, de gyűjtött be érmeket a nem olimpiai sportágak világversenyén, a Világjátékokon is. Mi ugyanúgy büszkék vagyunk az olimpián kívüli sportágak kiválóságaira, mint az olimpikonokra” – hangsúlyozta a SOSZ elnöke.
Schmitt Pál, volt köztársasági elnök, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tiszteletbeli tagja is tartott köszöntőt, ebben méltatta a Nemzeti Versenysport Szövetséghez tartozó sportágakat és a sikeres versenyzőket, egyben bemutatta az NVESZ legújabb kiadványát.
A könyv taglalja a Küzdősportok Világjátékán eredményesen szerepelt magyar csapat sikereit, valamint bemutatja a sportköztestület tagszervezeteit. A 127 oldalas könyv a Küzdősportok Világjátéka 2023 címet kapta.
A díjazottak:
Kis-Horváth Luca – teke
Sziklási Tibor Levente – teke
Turai Krisztina – darts
Rucska József – darts
Kőváriné Ivánfi Brigitta – szkander
Simon Dániel – szkander
Donkó Patrik – szkander
Janicsek Zsanett – teqball
Katz Tamás – teqball
Rácz Lili – golyósportok
Feith Máté – ejtőernyőzés
Jászai Csongor – jet-ski
Máramarosi Rita – tájékozódási futó
Miháldinecz Márkó – motorcsónak
Lencsés Donát Dániel – motorsport
Lepsényi Boglárka – lábtenisz
Koltai Marcell Gergely – lábtenisz
Fejér Fruzsina – aerobik
Lőcsei Zoltán – aerobik
Salamon Erika – fekvenyomó
Enahoro Asein – erőemelő
Szebenyi Gergő Márk – erőemelő
Karikó Brigitta – fitness
Kiszli Vanda – kajak-kenu
Kövér Márton – kajak-kenu
Kiss Péter Pál – kajak-kenu
Teresa Crisley Cordeiro De Souza – ju-jitsu
Süle Szilárd – ju-jitsu
Busa Andrea – kick-box
Fésű Lajos – kick-box
Korok Fatima -búvár
Kiss Nándor – búvár
Csillag László – horgász
Váradi Martina – tánc
Andrea Silvestri – tánc
Szmolka Nikoletta Renáta – grappling
Tóth Zoltán – grappling
Elekes Enikő – szumó
Buzás Patrik – szumó
Vágner Lara – dinamikus lövészet
Dr. Gombos László – dinamikus lövészet
Karádi Adél – jodo
Bota Norbert – iaido
Hárspataki Gábor – karate
Kákosy Olívia – karate
Székely Anna – muaythai
Kurdy István – muaythai
Simon Viktória – kung-fu
Nitas László Olivér – kung-fu
Varga Viktor – pétanque
Ugrai Panna – életmentés
Takács Krisztián – életmentés
Köffer Kitti – kutyás tereprollerezés
László Attila – kutyás tereprollerezés
Illés Evelin – rádióamatőr
Tóth Patrik – rádióamatőr
Váradiné Fodor Imola – modellező
Valent Gergő – modellező
Orbán Olivér – wakeboard
Bacskai Bence – footgolf
Kiss Norbert – autósport
Női kishajó csapat – sárkányhajó
U20 Mixed Csapat – Ultimate Frizbi
Mozgássérült Horgász Csapat – horgászat