Ötméteresek után vereség a horvátoktól a junior Eb-n

junioreb201602

A horvátoktól ötméteresek után kapott ki junior válogatottunk az Eb-n, így a hetedik helyért játszhat.

(Fotó: EJC waterpolo)

Mint ismeretes Horkai György és Simon Henrik a lelátón foglalhatott csak helyet, hiszen egymeccses eltiltást kaptak, így Kis István irányította a csapatot.

Az első negyedben Manhercz duplájára és Nagy majd Szatmári góljára csak Zovics és Herceg tudott válaszolni, 4-2. A második nyolc percben 7-2-nél érkezett a horvátok szépségtapasza, így négygólos előny volt a nagyszünetben a magyar előny. A fordulás után 8-4-ig tartottuk a különbséget, majd jött egy találat ötösből és egy a dudaszó pillanatában, így már csak 8-6 volt az állás a záróakkord előtt. Az utolsó negyedben már feljött egy gólra is a horvát csapat kétszer is, és fél perccel a vége előtt döntetlenre mentette a mérkőzést.

Az ötméteresek után a horvátok örülhettek, hiszen 4-3-ra ők nyerték a párbajt.

A 7. helyért a holland-görög meccs vesztese lesz a mieink ellenfele.

Junior Európa-bajnokság, 5-8. helyért:

Magyarország – Horvátország 12-13 (4-2, 3-1, 1-3, 1-3 – 3-4) – ötméteresekkel
Gólszerzők.: Szatmári, Manhercz K., Nagy Á. 3-3, Teleki, Csacsovszky, Burián