Pap Eszter második a triatlon junior Európa Kupa-futamon

image

Pap Eszter második lett a junior Európa Kupa-futamon, amelyet a tiszaújvárosi Triatlon Nagyhét keretében szombaton rendeztek.

Pap négy másodperccel maradt el a győztes brit Sophie Coldwelltől. Fuchs Renáta a szintén előkelő negyedik helyen zárt, ahogy a férfiaknál legjobb magyarként célba érő Balogh Máté is. Az erősebbik nemnél az olasz Matthias Steinwandter nyert.
    A versenyt speciális rendszerben bonyolították le. Az indulóknak délelőtt az 500 méteres úszásból, 13,2 km kerékpározásból és 3,2 km futásból álló selejtezőben kellett helytállniuk, mindkét nemnél a legjobb 25 jutott a délutáni döntőbe, amelyben a kvalifikációs távok felén vetélkedtek a győzelemért, így jött ki a sprinttáv 0,75-20-5 km-es penzuma.
    A triatlon köré épülő eseménysorozat csúcspontja a vasárnapi Világkupa-futam lesz.