Peking: Szávay a nyolcaddöntőben

A hatodik helyen kiemelt Szávay Ágnes 1 óra 18 perc alatt, két játszmában nyert az új-zélandi Marina Erakovic ellen és bejutott a nyolcaddöntőbe a 600 ezer dollár összdíjazású pekingi keménypályás női tenisztornán.

A világranglistán 158. Erakovic kezdett jobban, azonnal elnyerte a rangsorban 23. Szávay adogatását, majd 2:0-ra és 3:1-re is vezetett. Ezt követően az idei US Openen negyeddöntős magyar tehetség kiegyenlített, egyre magabiztosabban teniszezett, majd 6:5-nél újra brékelte a selejtezőből feljutott riválisát, és 44 perc alatt megnyerte az első szettet.

A viadal honlapja szerint a folytatásban ismét Erakovic jutott előnyhöz (0:1), de a magyar azonnal visszavette elveszített adogatójátékát, újra brékelte ellenfelét (4:1) és végül magabiztosan 7:5, 6:3-ra nyerte a meccset. Szávay eddigi egyetlen meccsükön, az idei wimbledoni selejtező első fordulójában pontosan ugyanilyen arányben verte az új-zélandi játékost.

Szávay következő ellenfele a szlovák Dominika Cibulkova (57.) lesz. A két teniszező eddig kétszer találkozott egymással (Bad Gastein, New Haven), és mindkét meccsüket Szávay nyerte.