A futballvilág egyik legnagyobb góllövőjének hihetetlen történetét villantja fel az a kiállítás, amely szeptember 2-án nyílik az angol Nemzeti Futballmúzeumban – áll a futballmúzeum közleményében.
„Puskás Ferenc, a nagy magyar csatár a csapatkapitánya volt annak a válogatottnak, amely két hőskölteménybe illő meccsen megalázta Angliát az ötvenes években. Az 1954-es világbajnokságon a torna legjobb játékosa lett, majd az 1956-os népfelkelést követően a száműzetést választotta” – olvasható az angol Nemzeti Futball Múzeum honlapján.
A bemutatandó tárgyak, amelyeket a magyarországi Puskás Intézettel együttműködve állítanak ki Manchesterben, most először láthatók Angliában. Megtalálható közöttük Puskás olimpiai aranyérme, a döntőben viselt cipője, az 1954-es vb-döntő labdája, az általa mérkőzésen viselt Real Madrid-mez számos más díj és trófea mellett játékos és edzői pályafutásából.
„Nagy öröm számunkra, hogy az angol Nemzeti Futballmúzeum ilyen kiállítással tiszteli meg Puskás Ferencet, aki nem csak Magyarország nemzeti hőse, de minden profi futballista példaképe és egyike a futball első igazi globális sztárjainak” – fogalmazott Szöllősi György, a Puskás Intézet igazgatója, aki a megnyitóval egy időben mutatja be új életrajzi könyvét Puskás Ferencről, a Manchesterben zajló Futballszakírók Fesztiváljának keretében 13.00 órától. A könyv bemutatókörútjának támogatója a Puskás Intézet, a londoni Magyar Nagykövetség és a Magyar Kulturális Intézet a Backpage Press kiadóval együttműködésben. A körút további állomásai: Belfast, Glasgow és London.
„A futball egyik legnagyobbjának az Egyesült Királyságban valaha látott legnagyszerűbb gyűjteményét tárhatjuk a látogatók elé, nagy boldogságunkra. Igazi csemege lesz a futballszurkolóknak” – így David Pearson, a Nemzeti Futballmúzeum igazgató-helyettese.
A Puskás Intézet és a Nemzeti Futballmúzeum a kiállítást az ebben a hónapban elhunyt Puskás Ferencné emlékének ajánlja. A Puskás-kiállítás 2016 januárjáig tekinthető meg, a futballmúzeumba a belépés díjtalan.