Rekordot döntött, de először maradt gól nélkül Ronaldo a csoportkörben

Összeszedtek néhány izgalmas statisztikát a csoportkör utolsó mérkőzéseiről.

Először esett meg Cristiano Ronaldóval a pályafutása során, hogy nem szerzett gólt egy nagy torna alapszakaszában. A korábbi tíz alkalommal mindig betalált – írta meg a futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).

Az is kiderült, hogy a Grúziától elszenvedett 2-0-s vereséggel – ami egyben a magyar válogatott kiesését is jelentette – a 39 éves Ronaldo, akit a második félidőben lecseréltek, első európai játékosként lépett ötvenedik alkalommal pályára a válogatottban Európa-bajnokságokon és vb-ken. Előbbieken ez volt a 28. alkalom, utóbbiakon 22-szer szerepelt.

Kiesett a magyar válogatott, miután az Eb-újonc Grúzia legyőzte Portugáliát

Emelt fővel búcsúzhat Marco Rossi csapata.

Az IFFHS az összefoglalójában kiemelte, hogy Grúzia a nyolcadik újonc, amely sikerrel vette az Eb csoportkörét. A 2-0-val egyszersmind véget vetett Roberto Martínez nagy sorozatának, aki a portugálok szakvezetőjeként az előző 12 tétmeccsének mindegyikét megnyerte. Grúzia annak dacára nyert, hogy csupán 28 százalékban birtokolta a labdát – ilyen alacsony arány mellett korábban egyetlen csapat sem tudott Eb-meccset nyerni.

A grúzok legjobbja, Hvicsa Kvarachelia, aki másfél perc után gólt szerzett; ez volt az Eb-k történetének ötödik legkorábban esett találata. Csapattársa, a 11-esből eredményes George Mikutadze három találattal egyedül vezeti az Eb góllövőlistáját.

Az egyformán gól nélküli döntetlent hozó Ukrajna–Belgium és Szlovákia–Románia mérkőzésekről az IFFHS azt írta, hogy az Eb-történelemben először végzett egy csoporton belül mind a négy csapat azonos pontszámmal (4). Az utolsó helyen végzett ukrán az első olyan válogatott, amely négy ponttal sem tudta elkerülni a kiesést. A török-cseh (2-1) összecsapás egyik érdekességét az adja, hogy Törökország 2008 óta, amikor elődöntős volt, most először jutott be az Eb kieséses körébe.

Az Eb-ről szóló valamennyi cikkünket megtalálja ide kattintva:

Írta a HVG

A Rekordot döntött, de először maradt gól nélkül Ronaldo a csoportkörben bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.