Rio 2016 – Döntetlen a szerbek elleni szuperrangadón

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 6.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Végig vezetett a Benedek-csapat a szerbek ellen, a világ-, és Európa-bajnok csak egyenlíteni tudott. Az utolsó fél percben azonban Filipovics beállította a 13-13-as végeredményt.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 6. Zalánki Gergõ (b) a 2016-os riói nyári olimpia férfi vízilabdatornája A csoportjának 1. fordulójában játszott Magyarország - Szerbia mérkõzésen a Rio de Janeiró-i Maria Lenk Uszodában 2016. augusztus 6-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Biztató kezdet

Rögtön egy szuperrangadóval kezdődött meg az olimpia, hiszen a magyar és a szerb válogatott feszült egymásnak. Nem kell mondani, presztizstalálkozó volt a javából. Riói idő szerint délelőtt kilenckor rendezték a meccset.

Parádésan kezdett a csapat, hiszen uralta a meccset. A szerbek 3-3-ig rendre egyenlíteni tudtak, de Varga Dénes egy megúszásból majd Vámos egy óriási bombával, 5-3-ra módosította az állást. A második negyedben is rendkívül jól védekezett a válogatot, elől pedig lefordulásokkal is operáltunk. Nagyon összeszedetten és szépen játszottunk, így Kis Gábor lövésével már 9-6 volt az eredmény, és mind a kilenc találatunkat más-más játékos lőtte.

A harmadik nyolc percben Hosnyánszky avatta fel Gojko Pijetlovicsot, hiszen a szerbek kapus cseréltek, így már néggyel vezettünk, azonban egészen az utolsó percig semmi. Filipovicsék viszont elkezdtek közelebb jönni, 10-9-es állásnál, támadhattak az egyenlítésért, de elpuskázták helyzetüket, nem úgy Hosnyánszky, akinek gólja a legjobbkor jött, így 11-9-re vezettünk az utolsó negyed előtt. A záróakkordben

– Jaksics fórból eredményes, 10-7 ide

– Hosnyánszky meglepő gólt szerez, a frissen beállt Gojkovics hálójába lő, 10-6 ide