Rizi és a Német Suzuki…

Rizmayer Gábor a Suzuki Németország által biztosított motorral valamint Pirelli gumikkal indult a Hockenheimringen megrendezett német bajnoki futamon.

Rizi az edzéseken arra koncentrált, hogy megismerje a teljesen új körülményeket. A Supersport 600 kategória elit mezőnye ellen nem volt könnyű dolga a Magyar Suzuki ZRT és a Suzuki King Road pilótájának. Rizi azonban profi versenyzőhöz méltóan motorozta végig a szombati két időmérő edzést, valamint a vasárnapi futamot.

Szabó Attila Rizmayer csapatfőnöke nem véletlenül kommentálta pozitívan a németországi kiruccanást.

„ Rizi a két időmérő edzésen bíztatóan motorozott, hiszen az elsőn a 12. idő volt az övé. A második kvalifikációs tréningre egy teljesen más beállítást próbáltunk ki a motorján, aminek következtében egy kicsit visszaesett így a 15. rajtrács lett az övé. A vasárnapi 17 körös versenyen a rajtot követően Gábor belekerült egy kisebb adok kapokba, így az első kört csak a 23. helyen zárta. A futam tehát nem kezdődött túl jól. A magyar pilóta azonban minden tudását összeszedte és megkezdte a menetelést felfelé, így a 17. kör végére 13 helyet javított és az igen erős mezőnyben végül a tizedik lett. Rizi tudására jellemző, hogy a győztes német pilóta körideitől csak minimálisan volt lemaradva.”