Románia – Ukrajna 0-0 – élő

Cikkünk frissül.

A németországi Európa-bajnokság E csoportjának első meccsét rendezik hétfőn 15 órától a Bayern München otthonában, az Allianz Arenában. A kvartett másik két csapata, Belgium és Szlovákia 18 órától Frankfurtban csap össze.

Várható volt, hogy az ukránok Eb-szereplése politikai visszhanggal járhat, a konfliktust megelőzendő az UEFA kitiltotta az orosz zászlókat a meccs helyszínéről. Az ukrán válogatott magával hozott egy lebombázott lelátót is Ukrajnából, amelyet Münchenben állították ki.

Románia veretlenül, csoportelsőként jutott ki az Európa-bajnokságba, többek között Svájcot is megelőzve. Idén azonban még egy meccset se nyertek, négy felkészülési meccsükön 3 döntetlen és 1 vereség a mérleg, júniusban Liechtenstein és Bulgária ellen is 0-0-át játszottak.

Ukrajna pótselejtezőn, Bosznia-Hercegovinát és Izraelt legyűrve harcolta ki az Eb-részvételt, így ők még márciusban is tétmeccset játszottak. Azóta három barátságos meccsük volt, Németországgal ikszeltek (0-0), Lengyelország ellen 3-1-re kikaptak, viszont 4-0-ra kiütötték a moldovai válogatottat.

Kezdőcsapatok:

Románia: Nita – Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu – R. Marin, F. Marin – Man, Stanciu, Coman – Dragus

Ukrajna: Lunyin – Konoplja, Zabarnyij, Matvijenko, Zincsenko – Sztyepanyenko, Saparenko – Cihankov, Szudakov, Mudrik – Dovbik

A meccs

A svéd bíró sípszavát követően az ukránok indították útjára a labdát a nagyobb részt román rajongókkal megtelt Allianz Arenában. A meccset aktívabban kezdték az ukránok, előbb Mudrik próbálkozott lövésig eljutni a szélről befelé húzva, ám végül eladta a labdát, majd pár perccel később Zincsenko indította volna Dovbikot, de a román kapus jól érkezett, és megszerezte a labdát.

A 8. percben Románia találta el elsőként a kaput az eddig főleg ukrán fölényt hozó meccsen. Razvan Marin próbálkozott messziről egy kontratámadás végén, Lunyin magabiztosan fogta a lövést.

Az első negyedórában Ukrajna többnyire a bal oldalon próbálkozott támadást vezetni, inkább kevesebb, mint több sikerrel.

A 20. perc környékén felfedezték a pálya másik oldalát, Konoplja két beadással is próbálkozott rövid időn belül, a második a meccs első szögletéhez juttatta Ukrajnát. A sarokrúgást követően a románok felszabadítottak, majd Dovbik lőtt messziről, de nem talált kaput.

Az első félidő felénél a románok is eljutottak egy beadásig, az előretörő Ratiu emelte középre a labdát, de az Zincsenko fejéről Lunyin kezébe hullott. A megszerzett labdával támadást építettek az ukránok, eljutottak a második szögletükig, de ez sem volt veszélyesebb, mint az első.

A 27. percben Románia is kiharcolta első szögletét, a saját tizenhatosukon belül megszerzett labdát néhány passzból eljuttaták a másik kapu közelébe a románok. A beadás nem volt veszélyes, az ukránok felszabadítottak.