Röplabda: Meglepően simán nyert a Vasas Nyíregyházán

Május 6-án, kedden saját otthonában, az óbudai Folyondár utcában lehet bajnok a Vasas, amely a női NB I Liga döntőjének harmadik meccsén 3:0-ra győzött Nyíregyházán, így az egyik csapat harmadik sikeréig tartó fináléban 2:1-re vezet.

A bajnoki döntő első meccsét hazai pályán 3:0-ra megnyerte a Nyíregyháza. A szabolcsiaknak a második, budapesti találkozón is volt esélyük a sikerre, de 3:2-re végül a Vasas győzött. A Szabolcs Online tudósítása szerint a harmadik meccsen az NRK centere, Fekete Krisztina szerezte az első pontot, a Vasas egy hálóérintés után egyenlített, Dégi Barbara ütésével átvette a vezetést a látogató. Kapuvári Melinda ütése hosszúnak bizonyult, de Nagyné Mátrai Veronika jó megoldása után lassacskán elkezdett meglépni házigazdájától a Magyar Kupa-győztes Vasas (3:5). Ezúttal az óbudai meccsen rosszul játszó Dégi termelte a vendégpontok nagy részét. Nagyné centertámadásával 8:5-ös Vasas-vezetésnél következett az első technikai szünet, Czakó Mária ejtésével 6:11 volt az állás, Ludvig Zsolt, az NRK edzője kisvártatva időt kért. A fővárosi csapat Czakó és Pék-Tormási blokkjaival 6:15-re alakította az állást, és bár Katona Brigitta két pontjával került közelebb ellenfeléhez az NRK, de Czakó újabb pontját követően jött a második kötelező pihenő (8:16). Az NRK Merkószki Tünde blokkjával és Botos Fruzsina ütésével jutott újabb pontokhoz, de 13:18-nál Erdősné Balogh Erika rossz labdát kapott a csereként beállt feladótól, Kiss Reginától, így megszakadt a szabolcsiak jó sorozata (13:19). Kapuvári pörgette be a labdát védhetetlenül, 15:22-nél jött megint egy hazai időkérés. Három hazai ponttal folytatódott az első szett, 18:22-nél Jókay Zoltán Vasas-edző döntött az időkérés mellett. Fekete Krtisztina újabb blokkjával és Merkószki ütésével látótávolságba került a Nyíregyháza (20:22), Katona rossz nyitása és Dégi blokkja azonban szertefoszlatta a hazai egyenlítési reményeket (20:24), Kapuvári jó sánca pedig a Vasas részsikerét jelentette (20:25, 0:1)

A második szett első pontja a Vasasé volt Pék-Tormási Orsolya révén, hamarosan (1:4-nél) máris időkérésre kényszerült Ludvig Zsolt. Merkószki blokkról kipattanó labdájával 3:4 lett az állás, majd újabb Vasas-pont következett, hogy aztán támadási hibát kövessenek el a hazaiak (3:6). Ezután ismét Dégi bombája pattant a vonalon belülre, majd hazai kézről az antennára pattant, 4:8-nál jött a technikai szünet. Natalija Akimova pontjával és Czakó Mária hibájával közelített az NRK (6:8), de a folytatásban újabb holtpont következett hazai részről, Pék-Tormási megmozdulásával 6:13-nál Ludvig edző kért időt. Tovább nőtt a különbség, de 6:14 után Katona Brigitta ütése pontot ért. Egy hosszú labdamenet után újra a hazaiak kaptak pontot, de Dégi nem engedte sokáig örülni a nyíregyháziakat (9:16). A technikai szünet után Miklai rossz nyitása és Merkószki ütése után lett 11:17, Nagyné remek támadás-befejezésével pedig ismét hét egység volt a különbség (11:18). Dégi ásznyitása után Kapuvári nyúlt bele a feladásba, ami szabálytalan, de aztán javított, 12:21-nél eldőlt a szett. 15:21-nél a Vasas kért időt, de az NRK folytatta a felzárkózást. Miklai bombája és Szakmáry ásza után 17:22 állt az eredményjelzőn, aztán Miklai újabb blokkot hozott, 18:22-nél ismét Vasas-időkérés következett. A hajrá szinte kizárólag Czakó Máriáról szólt! Az őütése billentette át a holtponton a Vasast, hamarosan rontott is egyet (19:23), de a folytatásban játszmalabdához juttatta együttesét, egy ásznyitással pedig lezárt a szettet (20:25, 0:2).

Miklai pontja vezette fel a harmadik részt, Czakó egyenlített aztán Botos Fruzsina következett (2:1). Botos újabb bombájával lett 5:2, azonnal időt is kért a Vasas. Dégi állította meg a vendégeket a lejtőn, de Botos újabb megmozdulásával 7:3 lett az állás, aztán Kapuvári volt eredményes. Az első technikai szünet (8:4) után a Vasas szerzett pontot, de egy rossz támadás-befejezés után újabb hazai pont következett (9:5). Dégi ütésével ismét közelkerült riválisához a Vasas (10:9), Kapuvári blokkja pedig az egyenlítést jelentette az óbudaiaknak (10:10). Újra gödörbe került az NRK, megszakítás nélkül öt vendégpont született, 10:12-nél Ludvig Zsolt időkéréssel próbálkozott. Botos sikeres ütése után lett 12:14, Dégi ejtett, Botos blokkolt. Dégi ütése kipattan a sáncról, 13:16-nál a szett második technikai szünete következett. A Vasas Pék-Tormási Orsolya bombájával 19:15-re ellépett, de aztán Czakó ütése szélesnek bizonyult, 18:19-nél a Vasas kért időt. Dégi ütésével 18:20, Botos blokkjával pedig 19:20 lett az állás, Botos egyenlített (20:20)! Kritikus szituációban Szakmáry Gréta rontott nyitást, Nagyné ejtése pontot ért, 21:23-nál Ludvig Zsolt időt kért. Nagyné Mátrai Veronika meccslabdához juttatta a Vasast, ezt Botos még hárította (22:24), de a másodikat Kapuvári Melinda értékesítette (22:25, 0:3). Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó döntőben a Vasas 2:1-re vezet, a negyedik meccset kedden rendezik a Folyondár utcában.

NB I LIGA, NŐK, DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

Betonút-NRK-Nyíregyháza–Vasas Opus-Via Óbuda 0:3 (–20, –20, –22)
Nyíregyháza, 500 néző. Játékvezetők: Hóbor, ifj. Juhász Z.
Nyíregyháza: Akimova 1, Katona B. 5, Fekete K. 3, Merkószki 6, Botos F. 13, Erdősné 5. Csere: Szakmáry 3, Kiss R., Miklai 5, Kinyik 1. Edző: Ludvig Zsolt
Vasas: Kötél Zs., Czakó 17, Pék-Tormási 7, Dégi 16, Kapuvári 8, Nagyné 7. Csere: Vatai (liberó), Borlai, Milovits. Edző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma (25 perc): 1:3, 3:4, 4:7, 5:9, 6:15, 11:17, 15:22, 20:22. 2. játszma (27): 1:4, 3:6, 4:8, 6:14, 9:15, 12:21, 15:21, 18:22, 20:23. 3. játszma (28): 2:2, 6:2, 9:5, 10:7, 10:12, 13:17, 14:18, 18:19, 20:20, 21:23

Rossz nyitás: 5–2
Ász: 3–3

EDZŐI NYILATKOZATOK

Ludvig Zsolt: – A mérkőzés első felében dekoncentráltan, aztán cseréinknek köszönhetően kissé frissebben játszottunk, de összességében mélyen a tudása alatt teljesített a csapat.
Jókay Zoltán: – A mai teljesítmény alapján méltán lehetünk büszkék a lányokra, bízom a hasonló folytatásban.

Nők, a 3. helyért, 3. mérkőzés: TEVA-Gödöllői RC–BSE-FCSM 2:3 (–17, –23, 22, 21, –13). Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a BSE javára.