Rövidpályás úszó Eb: Kovács Emese ezüstérmes 200 m pillangón, Jedrzejczak világcsúcsa

Kovács Emese országos rekordot elérve ezüstérmet szerzett 200 m pillangón a debreceni rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A lengyel Otylia Jedrzejczak 2:03.53 perces világcsúccsal győzött.

Az idei ifjúsági Európa-bajnok, 16 éves Kovács afféle öngyilkos tempót diktált, a táv közben a világcsúcsnál jobb részidőkkel. Vezetett is féltávig, akkor azonban a lengyel robbantott, átvette az első helyet, s azt ki sem engedve a kezéből 2:03.53 perccel nyert. Másodiknak azonban már a magyar szupertini csapott a célba 2:05.41-gyel, ami több mint egy másodperces csúcsjavítást jelent. Az előző "leget" 2:06.62-vel 2005. december 8-a óta a 20 éves Boulsevicz Beatrix, a szám tavalyelőtti kontinensgyőztese és tavalyi ezüstérmese tartotta, aki szintén helytállt: 2:07.58-cal ötödik lett a döntőben.

Gyurta Dániel, aki gyengébbik mellúszó számában, 100 méteren délelőtti egyéni csúcsát (1:00.16 p) tovább javítva áttörte az egyperces lélektani határt, 59.93 másodperccel a nyolcadik – összesítésben 13. – lett előfutamában. Ami azonban esetében több mint biztató: eredménye azt sejteti, hogy fő számában, 200 méteren ismét Európa-bajnok lehet, mert nagyszerű formában van.

Takács Krisztián 50 méter gyorson az újraúszás során alulmaradt orosz riválisával szemben, így nem került be a döntőbe, összességében remek teljesítménnyel kilencedik lett.

Eredmények:
    női 200 m pillangó, Európa-bajnok:
    ———————————-
    Otylia Jedrzejczak (Lengyelország) 2:03.53 perc – világcsúcs (régi:  2:04.04, Jang Jü (Yang Yu, kínai) 2004.01.18., Berlin)