Sima BSE-siker a Kaposvár ellen Magyar Kupa-negyeddöntőn

A remekül szerváló BSE 3:0-ra győzött a vendég Kaposvár ellen a női Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A továbbjutás kérdése gyakorlatilag eldőlt, a visszavágót február 20-án rendezik a somogyi megyeszékhelyen.

Régebben a BSE–Kaposvár meccs mindig lefutott találkozónak számított, már a kezdés előtt borítékolható volt a fővárosi győzelem. Így volt ez egészen decemberig, amikor a somogyi megyeszékhelyen úgy nyert 3:0-ra a BITT, hogy a BSE egyik játszmában sem jutott el húsz pontig.

Az már a Magyar Kupa-negyeddöntő első felvonásában látszott, hogy a kaposváriak ezúttal nem tudják megismételni néhány héttel ezelőtti bravúrjukat. Az elmúlt egy-két hónapban gyengélkedő BSE Németh Zsuzsanna és Takács Zsófia pontjaival hamar tízpontos előnybe került (12:2). A somogyiaknak ekkor kevés röplabdára emlékeztető megmozdulása akadt, a hazaiak akadálytalanul nyerték meg az első játékrészt (25:12, 1:0).

A nagy különbségű játszmavesztés kijózanító pofonként hatott a vendégekre, akik a második szett elején jó nyitásfogadással, jó mezőnymunkával, Horváth Alexandra és Kondor Tímea pontjaival szorossá tették az állást. A folytatásban ismét ellépett riválisától a BSE, a szlovák feladó, Török Lucia is egyre ponterősebben röplabdázott, kiválóan összeállt a hazaiak blokkja, Kovács Eszter kezéről gyakran védhetetlenül pattant vissza a labda. A második részben nagyobb ellenállást tanúsított a látogató, de a BSE megszorításához ez is kevés volt (25, 16, 2:0).

A harmadik szett első technikai pihenőjénél egy ponttal a Kaposvár vezetett, és a házigazdák pocsék nyitásfogadásuk miatt csak 17:17-nél tudtak egyenlíteni, de ezt követően megint a somogyiak szereztek két pontot (17:19). Lelkesen, odaadóan, nagy akaraterővel játszott ekkor a BITT, 20:20-nál megint egyenlő volt az eredmény, de Horváth Alexandra pontos, erős ütésével újra a látogatók álltak jobban (20:22). Katona Ágnes játékvezető ezután a kaposváriak kárára tévedett, ez megfogta a fiatal somogyiakat, a BSE négy pontot szerzett megszakítás nélkül, és 3:0-ra megnyerte a találkozót. A Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágója így formaságnak tűnik.

MAGYAR KUPA, NŐK, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

BSE-FCSM–BITT-Kaposvári NRC 3:0 (12, 16, 23)
TEVA-Gödöllői RC–Békéscsabai RSE 3:1 (–22, 18, 12, 10)

A férfibajnokság felsőházában, az NB I Liga Kiemelt-csoportjának 19. fordulójában a Kazincbarcika a Kecskemétet fogadta. Az első játszma elején a hazai együttes csibészesen szerzett pontjaival tartotta a lépést a vendégekkel.

A folytatásban a Kecskemét nagyobb ütőerővel játszott, de sok rontott szervája elakadt a hálóban. A második technikai szünetre megduplázta az elsőhöz képesti előnyét a vendég együttes (12:16), és a lendületben jövő kecskemétiek ellen Daniel Oravec, a hazaiak edzője időkéréssel próbálkozott. Ez csak kisrészt jött be, felzárkózni már nem tudott a játékrész végére a fiatal borsodi együttes.

A második szett elején gyorsan meglépett a vendégcsapat, köszönhetően annak, hogy a sarkokra levert labdákra nem értek oda a hazaiak. 3:8-nál, a technikai idő után Lehoczky pontja után kezdett magára találni a Vegyész, de a különbséget nem sikerült faragni, mert a látogatók jobban sáncoltak. 12:17-nél Karagics Mátyás, a Kecskemét trénere, 13:20-nál Oravec mester kért időt, de a lényegen igazából egyikőjük sem tudott változtatni: ez a játszma is vendégeké lett.

A harmadik felvonásban az első pontot a barcikaiak szerezték, 4:1-nél kecskeméti időkérés miatt állt a játék. A házigazdák mintha egy másik csapattal szerepeltek volna, már jó sáncmunkát is lehetett tőlük látni, és a szurkolók nagy örömére az első technikai szünetnél 8:4 volt az állás. Amikor visszajöttek a csapatok, a hazai előny nagyon hamar elolvadt, 9:10-nél a VRC volt újra a kispadnál. Szoros volt a folytatás, mert ebben a játékrészben nemcsak Lehoczky, hanem Kovács II Zoltán is szép mozdulatokkal vétette magát észre. Sokáig egy-egy pont volt, a két csapat között, majd 22:22 után a Kecskemét lépett meg két egységgel. A játszma- és mérkőzéslabdát azonban nem sikerült beverniük, ebben lehet szerepe Daniel Oravecnek is, akinek az időkérése után egálra jöttek fel a fiatalok. 24:24-nél azonban a kecskeméti tréner is visszatette a pályára azt, akit kellett, és a Kecskemét végül 3:0-ra győzött Kazincbarcikán.