Spanyol Nagydíj: Talmácsi műszaki hiba miatt feladta

A 125 kcm-esek között versenyző Talmácsi Gábor műszaki hiba miatt feladta a gyorsaságimotoros-világbajnokság második futamát, a Spanyol Nagydíjat, vasárnap Jerezben.

Az Apriliával versenyző vb-címvédő magyar motoros, aki a negyedik helyről rajtolt, a harmadik körben volt kénytelen kiállni.

A spanyol GP-t Simone Corsi nyerte meg, a második helyen a spanyol Nicolas Terol, míg a harmadikon a brit Bradley Smith végzett. Az olasz motoros, aki sikerével a pontverseny élére került, pályafutása második futamgyőzelmét szerezte meg, az elsőt tavaly Törökországban aratta.

A start után Talmácsi azonnal megelőzte a német Stefan Bradlt és már a harmadik helyen robogott, ám a második körben visszacsúszott a negyedik pozícióba, majd egyre jobban lelassult a motorja és nem sokkal később feladta a viadalt. Hasonló sorsra jutott csapattársa, a spanyol Sergio Gadea is. A hazai közönség előtt versenyző pilóta, aki megnyerte az idénynyitó versenyt, a hatodik körben esett ki.

A magyar motoros, aki tavaly győzött a spanyol GP-n, az idény első versenyén – szintén műszaki hiba miatt – az élről visszacsúszva a 12. helyen fejezte be a Katari Nagydíjat, s így eddig csupán négy pontja van és ezzel a 18.

Eredmények:
    125 kcm:
1. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 41:46.100 p
2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 3.206 mp hátrány
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 4.986 mp h.
    A vb pontverseny állása a 2. futam után: 1. Corsi 34 pont, 2. Bradl 29, 3. Terol 26,…18. Talmácsi 4