Spanyolország-Horvátország 2-0 – ÉLŐ

Cikkünk folyamatosan frissül.

Spanyolország és Horvátország csap össze a németországi Európa-bajnokság szombati játéknapjának második délutáni mérkőzésén, amelyet a berlini Olympiastadionban rendeznek.

A Gracenote előzetes becslése szerint Spanyolország a harmadik legnagyobb esélyes az Eb-trófea megszerzésére, Horvátország pedig a hatodik ezen a listán. Emlékezetes, a két ország válogatottja játszotta a 2022/2023-as Nemzetek Ligája-kiírás döntőjét, ahol gól nélküli döntetlen és hosszabbítás után a spanyolok tizenegyesekkel diadalmaskodtak 5-4-re.

A kezdőcsapatok a következők:

Spanyolország: Simón − Carvajal, Le Normand, Nacho, Cucurella − Pedri, Rodri, Fabián Ruiz − Yamal, Morata, N. Williams. Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente.

Horvátország: Livakovic − Stanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol − Modric, Brozovic, Kovacic – Majer, Budimir, Kramaric. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic.

A mérkőzést a horvátok kezdték, 18 órakor Modric indította útjára a labdát a csordultig telt berlini arénában. Az első öt percben többet próbálkoztak a spanyolok, de veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani. Az első kaput eltaláló lövést Morata eresztette el a 7. percben, de Livakovic könnyedén védett.

Az ezt követő percek ismét tapogatózással teltek, a “csendet” végül a horvát Majer 18. percben elvégzett szabadrúgása törte meg, de beadását a spanyol védők kifejelték Simón kapuja elől. A 22. percben aztán Budimirt ugratták ki, de a spanyol kapus jól jött ki.

A második félidő felénél is főként a mezőnyben folyt a játék, egyik csapat sem tudta veszélyeztetni az ellenfél kapuját. A 29. percben aztán egy jó indítás után Morata került ziccerbe, és nem is hibázott (1-0).

Egy perccel később a horvátok kis híján válaszoltak a spanyol gólra, de Simón megfogta Kovacic lövését. Nem sokat kellett várni viszont a második spanyol gólra: a 32. percben Fabián Ruiz cselezgetett a 16-os vonalánál, majd Livakovic mellett a kapuba helyezett (2-0). A középkezdés után ismét a horvátok kerültek nagy helyzetbe, de Brozovic elhibázta a lehetőséget.

Írta a HVG

A Spanyolország-Horvátország 2-0 – ÉLŐ bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.