Szekeres Tamás lesz az új technikai igazgató

Augusztus 1-től Szekeres Tamás, a korábbi hatszoros válogatott, négyszeres bajnok és hétszeres Magyar Kupa-győztes labdarúgó lesz az A-válogatott technikai igazgatója. A volt védő a posztról hétfőn lemondott Magyar Zoltán helyét foglalja el.

A 36 esztendős, egykori kitűnő játékos a Ferencvárosban kezdett futballozni, az élvonalban 1991-ben mutatkozott be. Négy év alatt 2 bajnoki elsőség, s 4 Magyar Kupa-győzelem részese volt, 1994-ben a válogatottban is bemutatkozhatott.

1995-től hasonlóan sikeres volt az MTK-val (két-két bajnoki cím és kupasiker), közben – nappali tagozaton – történelemtanári diplomát szerzett a miskolci egyetem bölcsészkarán. Rövid újpesti kitérő után szerződött 1999-ben a belgiumi Genkbe, azután – függetlenül attól, hogy súlyos Achilles-ín sérülése miatt egyetlen egyszer sem lépett pályára – a német Energie Cottbus játékosa lett, majd egy sikeres amszterdami műtétet követően Norvégiában lépett újra pályára.

Innen tért haza két és fél évre a DVSC-be, s a hazai pályafutása az MK-győztes Sopronban fejeződött be. Újabb két eredményes esztendő következett Norvégiában: a Tromsö az ő fejesgóljával ejtette ki az UEFA Kupa 2. selejtező köréből a török Gatalasarayt, majd a Fredrikstad tagjaként norvég kupagyőztes lett. Két gyermek édesapja, lánya kilenc, fia hét éves.

Jelenleg is Norvégiában él, felsőfokú nyelvvizsgát tett, UEFA B-licences edzői végzettsége van, s úgy tervezi, hogy augusztus első napjaiban tér vissza Magyarországra.

– Tudom, hogy mire vállalkoztam – kommentálta Szekes Tamás azt, hogy sokak számára váratlanul esett rá az MLSZ irányítóinak választása. – Készültem arra, hogy pályafutásom vége után se szakadjak el a labdarúgástól, folyamatosan figyeltem klubjaim vezetőinek ténykedését is. Az első lecke óriási lesz, már minden gondolatom a magyar-olasz mérkőzés előkészítésén jár. Minden más, így a további hat őszi válogatott meccsel kapcsolatos teendők majd csak ezután következnek.

6 A-válogatottság
4 magyar bajnoki cím, 7 Magyar Kupa-győzelem, 1 Szuper Kupa-elsőség, 1 Norvég Kupa győzelem
1 bajnoki ezüst, 5 bajnoki bronz (4 magyar, 1 belga)