Szoros versenyek Kecseméten

Ebben az évben, májusban szabadtéren fedettpályán ezen a hétvégén rendeztek kiemelt díjugrató versenyt Kecskeméten. A háromnapos versenyen, haminc versenyszámot rendeztek. Az ötéves lovaknál pénteken majd, vasárnap is Bajai Dávid Carthino Z apaságú, Nanga Parbat győzött Técsy Attilával a nyergében.

TecsyAttila NangaParbat

A szombati összevetéses versenyszám, a Claudio’s Son apaságú, T.B.Á. Cantona volt a leggyorsabb Füzér Gáborral.

FuzerGabor TBACantona

A hatéves lovak versenyszámát a sárga, PM Baltimore uralta, mindhárom nap első lett Horváth Balázzsal a hátán.

HorvathBalazs PMBaltimore

Az amatőröknél, pénteken első helyen a korábbi volt válogatott, öttusázó, Dr. Kölcsey Rieden Roland végzett Lizy-Larisszával, majd második nap az amatőr országos csapatbajnok, a zsombói Equitania LC lovasa, Sajti Fanni tudott győzni Linneával és a harmadik felvonást az első szabadtéri amatőr Grand Prix győztes párosa, Hajdú Petra nyerte meg Bognár Hamvassal.

drKolcseyRiedenRoland LizyLarissa

SajtiFanni Linnea

HajduPetra BognarHamvas

A 110-115 cm-es, ifjúsági kategória az orgoványi, 14 éves Kelemen Zsolt Péteré volt, aki Gizivel és Chesterrel mindhárom nap nyerte a kategóriáját.

KelemenZsoltPeter Gizi

A középkör 120-125 cm-es versenyszámaiban, az első napi fiatal lovas értékelést Kezes Gabriella tanítványa, Nagypál Eszter nyerte meg K-Genovával.

NagypalEszter KGenova

Második nap a győztes, a hazai lovasclub versenyzője, Vecsei Lili arutinos PM Fortunával, majd harmadik nap Lévai Csilla villámgyors szürkéjével, Elisszel Jármy Tibor végzett az első helyen, aki még pénteken a nyitott kategóriában is az élen zárt.

VecseiLili PMFortuna

Szombaton és vasárnap a nyitott rész, a Prosper Lovasklub első számú versenyzőjéé Szotyori Nagy Kristófé volt, aki a hét éves Timpex Hollyday-jel kétszer is első lett.

IMG 0033

A nagykör versenyszámok különösen szoros versenyt hoztak a Pataki Ménes fedett csarnokában. Pénteken a fedeles szezonban óriási formában versenyző, Técsy Attila El Capitan páros tudott nyerni, megelőzve a válogatott Horváth Balázst, aki második lett PM Quinterával és harmadik PM Toledóval.

TecsyAttila ElCapitan

Pénteken az első három lovas között hat tized másodperc döntött. A szombati, hiba-idős, 135 cm is minimális különbségekkel dőlt el, ezúttal az Airventes Babó Szilvia és PM Cascavelle meg tudta előzni Técsy Attila El Capitan párost, harmadik helyen a Prosperes Szotyori Nagy Kristóf végzett Timpex Glóriával, míg negyedik lett Füzér Gábor Equest Cha Chavál.

BaboSzilvi PMCascavelle

Az első négy lovas az eredménylistán nyolc tized másodperc különbséggel végzett. A vasárnapi 130 cm-en hét tized másodperc volt a dobogós lovasok között. Győzött a két héttel ezelőtt, a Nemzeti Lovardában is kétszeres első, Horváth Balázs, kancájával, PM Quinterával, aki mögött,Técsy Attila Ballerina Pc Z-vel és Szotyori Nagy Kristóf gidrán fedezőménjével, Mytoccal végzett.

HorvathBalazs PMQuintera

A verseny záró eseménye,  a 140 cm-es kategória volt,  ahol négy lovas tudta hibátlanul lelovagolni Fodor István pályáját. A papírforma itt már érvényesült, most sem tudta egy lovas sem, hazai pályáján Horváth Balázst legyőzni, aki PM Lavaroneval egy másodperccel előzte meg klubtársát, Babó Szilviát és PM Cascevellet.

HorvathBalazs PMLavarone

Harmadik helyezett a mezőny legrutinosabb, magyar bajnok lovasa, Rezgő Zoltán, sárga kancájával, K- Waimeaval, míg negyedik Técsy Attila a még csak hét éves El Capitannal.

A 2018-as versenynaptárban már csak egy  országos verseny szerepel, jövő héten a Kaposvári Lovasakadémián.

Fotó: Tokodi Tícia