Szöul: Szávay negyeddöntős, Danilidu következik

A második helyen kiemelt Szávay Ágnes 1 óra 20 perc alatt, két játszmában verte az orosz Galina Voszkobojevát, s ezzel bejutott a negyeddöntőbe a szöuli, 145 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A világranglistán huszadik magyar kiválóság 2:1-es vezetésénél vette el először a rangsorban 134. ellenfelének adogatását, majd egy újabb brékkel 30 perc alatt hozta az első szettet.

A második játszma elején Voszkobojeva került lépéselőnybe, és már labdája volt a 4:1-hez, ám a Vasas 18 éves tehetsége előbb kiegyenlített, majd 5:3-ra fordított. Ott riválisa szervájánál még elpuskázott két meccslabdát, ám a folytatásban hozta saját adogatását, és nyert.

Szávay a legjobb nyolc között a görög Eleni Daniliduval (37.) találkozik, akit nyáron a New Haven-i torna elődöntőjében – eddigi egyetlen összecsapásukon – 4:6, 6:1, 7:5-re vert meg.

Domachowska (lengyel)-Bremond (francia) 7:5, 6:2

A negyeddöntő párosítása: V. Williams-Domachowska, SZÁVAY-Danilidu, Morita (japán)-Pennetta (olasz), Kirilenko-Castano (kolumbiai)