Címke: liga
Deulofeu a Milanban, a szezon végéig írt alá
Már edzésbe is állt.
A női válogatott elkezdte a felkészülést az olaszok elleni mérkőzésre
A mai napon, 17 fős kerettel női vízilabda válogatottunk elkezdte a felkészülést az olaszok ellen. A két csapat január 24-én 20 órakor találkozik a Szőnyi úti Laky Ferenc uszodában, világliga-mérkőzésen. A péntek délelőtti edzésen 14-en vettek részt, Bujka Barbara, Keszthelyi Rita és Kisteleki Hanna délután csatlakozik majd a csapathoz. A tréning végén Bíró Attila szövetségi kapitánnyal […]
Ellenfélmustra 2017
Egy kivétellel elkészült a jövő évi korosztályos kosárlabda Európa-bajnokságok sorsolása. Így aztán ismertté vált a magyar csapatok összes csoportellenfele. Lakner Gábor • Prágában elkészítették a jövő évi korosztályos kosárlabda Európa-bajnokságok sorsolását, így már szemügyre vehetjük, hogy a nyáron milyen csoportokban … Bővebben
Elismerés a legjobbaknak
A lányok között megosztva a kajakos Racskó Fruzsinát és Gazsó Alida Dorkát, a fiúknál pedig az ugyancsak kajakos Varga Ádámot választották meg az év utánpótlás-sportolójának a KSI-ben – derült ki az egyesület szombati hangulatos évzáróján. reb • „Nincs ültetési rend. … Bővebben
Szűcs Lajost újra megválasztották, maradt a Magyar Tenisz Szövetség elnöke
Továbbra is Szűcs Lajos (a képen balról a 2.) a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) elnöke, akit a szombati tisztújító közgyűlésen egyhangúlag választották meg ismét elnöknek, így folytathatja a megkezdett munkát. Pest megye miniszteri biztosa egyben a Magyar Országos Horgász Szövetség első embere is.
A dobogó a cél a Jégpalotában
Hétfő este elkezdte a közvetlen felkészülést a divízió I/B csoportos világbajnokságra a magyar U20-as jégkorong-válogatott. A főpróbára Pozsonyban, a szlovák U20-as együttes elleni találkozón kerül sor. STJ • A mezőnyjátékosok zöme még az öltözőben készülődött, amikor az U20-as jégkorong-válogatott bő … Bővebben
Szalay Miklós 70 éves!
Kedden ünnepli 70. születésnapját Szalay Miklós, az 1968-as mexikói olimpia labdarúgótornája győztes magyar csapatának tagja.
Megvan az első
Két nyeretlen csapat találkozott a női kosárlabda NB I hétvégi fordulójában, és a BEAC Újbuda 70-54-re legyőzte az MTK-t. A sikerhez Lelik Réka (17) öt ponttal járult hozzá. STJ • Két nyeretlen együttes találkozott a női kosárlabda NB I 8. … Bővebben
Fiatalok nagy napjai
Szép magyar sikereket hozott a sportlövők hétvégén, Szekszárdon rendezett nemzetközi felnőttversenye, a Hungarian Open: Gáspár Lalita (16) szombaton, Horváth Lea (15) vasárnap nyerte meg a légpuskaversenyt. reb •Fiatalok nagy napjai – így foglalhatjuk össze a Szekszárdon rendezett Hungarian Openről szóló … Bővebben
Lapadula: “Csapatmunka eredménye a győzelem”
Gianluca Lapadula, a Milan csatára boldogan nyilatkozott az Empoli elleni fölényes győzelem után és hálás…
Legyőzték a listavezetőt, kiesési rangadót nyert a DVTK
Az OTP Bank Liga 17. fordulójában a Mezőkövesd és az Újpest egymás elleni döntetlennel folytatta hosszú veretlenségi szériáját. A Honvéd a hajrában szerzett győztes gólt a Vasas ellen.
OTP Bank Liga: Bravúros Honvéd-siker a listavezető ellen
A listavezető Vasas FC 2–1-re kikapott a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 17. fordulójában.
Rendhagyó szerepben világbajnokunk
Nagy Viktor a szerdai OSC elleni rangadó után, testnevelés órát tartott. Jó formában volt Nagy Viktor az OSC ellen, világbajnok kapusunk 67%-kal védett. Másnap aztán a szolnoki Széchenyi körúti általános iskola ötödikeseinek tartott testnevelésórát. – számolt be a Új Néplap Saját pici gyerekeimet is úgy nevelem, hogy a sport rendkívül fontos. Ti se feledkezzetek el […]
Zombori bombagólja a mai napig csodás emlék
Az 1978-as az egyetlen olyan világbajnoki torna, amelyről győzelem és szerzett pont nélkül tért haza a magyar válogatott. Baróti Lajos együttese mindhárom mérkőzését elbukta, Argentínától, Olaszországtól és a Franciaországtól is kikapott. Az utolsó, franciák elleni meccsen Zombori Sándor bombagólt szerzett, a teljes mérkőzés az ő kommentálásával tekinthető meg az MLSZ Archív csatornában.
A kiemeltek közé kerülnének
Hosszú, felnőtt csapatok edzőjeként eltöltött évek után visszatér az utánpótlás-neveléshez Őze Tibor, a Szeged 2011-Grosics Akadémia újonnan kinevezett utánpótlás szakmai igazgatója. Célja felkészíteni a műhelyt a 2018-ban esedékes auditációra, amely során eldől, hogy az csatlakozhat-e a jelenleg kiemelt akadémiákhoz. Majer … Bővebben
Curling Eb: két mérkőzésre a világbajnoki részvételtől a női válogatott
A skóciai Braeheadben megrendezett curling Európa-bajnokságon, ahol mindkét válogatottunk a B-divízióban versenyez, a nők bejutottak a fináléba.
Dominik dupla diadala
Tizenhat évesen az U19-es válogatottal ért el kiemelkedő sikert a fehérvári Főnix Gold FC-ben futballozó Szoboszlai Dominik. Bő egy hónap alatt először az U17-es válogatott csapatkapitányaként vállalt oroszlánrészt az Eb-selejtezőn, majd a nála három évvel idősebbek között is. Majer Dániel … Bővebben
Úton a legjobb százba
A válogatott vezetőedzőjét, Pelva Gábort is meglepte a 18 éves Gálfi Dalma elmúlt hetekben nyújtott teljesítménye. A hosszú évekig az Egyesült Államokban dolgozó szakember szerint a korábbi junior-világelső jó úton halad, hogy a felnőttrangsorban a legjobb száz közé kerüljön. reb … Bővebben
U19-es EB kvalifikációs torna jövőre
Rajzoltak, nekünk
Két iskola, földrajzilag jó messze egymástól, két különböző téma, mégis hasonló, mert nekünk szól. A diósjenői Szentgyörgyi Albert Általános Iskola nyolcadikosai az iskola többi tanulója számára készítettek plakátokat, hogy ők is tudják: Diósjenőről indult a Magyar Speciális Olimpia Szövetség, és rendezvényekkel, egyesülettel, sportolóival ma is jelen van a településen. Wisinger János, a Szövetség örökös tiszteletbeli […]



























