Címke: nagy
Olaszország tetején a Recco, Telekivel kivívta az Euro Kupát a Savona
Zsinórban tizenharmadszor nyerte meg az olasz bajnokságot a Pro Recco. Magyarjával a Savona 5. helyen végzett, így jövőre indulhat nemzetközi porondon. Siracusában rendezték meg az olasz bajnokság véghajráját. A Final Eightben végül a két nagy rivális vívta a döntőt, A Recco és a Brescia esett egymásnak, ahol Tempestiék zsinórban tizenharmadszor szerezték meg a trófeát. Érdekesség, […]
Teke-világbajnokság: Méhész Anita újabb érme Kolozsváron!
Méhész Anita a sprintben megszerzett bronzérme mellé egy ezüstérmet is begyűjtött a kolozsvári teke-világbajnokságon. A többszörös magyar világbajnok ezúttal a klasszikus, 120 gurításos számban állt a dobogóra. Méhész így a legeredményesebb magyarként zárta – a felnőttek között – a vb-t.

A Romániában légióskodó klasszis fantasztikus versenyzéssel jutott a fináléba, pedig nagynevű ellenfelekkel került össze. Az elődöntőben például a horvát Maricic Ines-szel találta szembe magát, aki a szám világcsúcstartója és címvédőjeként érkezett a világbajnokságra. A sikeres elődöntő után aztán végül a fináléban a német Sina Beissertől 3-1-re kikapott Méhész Anita, így ezüstérmesként zárt.
„Ebben a számban még nem volt érmem, úgyhogy elégedett vagyok. Ráadásul két éremmel zártam ezt a vb-t, amely sokat kivett belőlem. A végére nagyon elfáradtam” – összegzett az eredményhirdetés után Méhész Anita.
A magyar küldöttség – az U23-as sikereket is beleszámolva – egy aranyéremmel, egy ezüsttel, és négy bronzéremmel zárta a kolozsvári világbajnokságot.
Férfi Ob I: Fontos információ a döntő 4. mérkőzése előtt
Akik Tv-n szeretnék nézni a finálét nem a megszokott csatornán tudják ezt megtenni. Fotó: Szolnoki VSC / facebook Mint ismeretes a döntő összes meccsét az M4 Sport közvetíti, kivéve a negyediket, hiszen a mait a Duna World fogja sugározni 18.15-től. Így, aki TV-n nézné a meccset el ne felejtkezzen erről az információról. A férfi Ob […]
Milan-Fiorentina: Gattuso kijelölte keretét a meccsre
A Milan vasárnap a Fiorentina ellen játszik a zárófordulóban.
Az év egyik legrangosabb kick-box versenye lesz Budapesten a hétvégén
Az év egyik legrangosabb kick-box világversenyét rendezik péntektől vasárnapig Budapesten. A 24. Magyar Kick-box Világkupán hazai részről a tavaly őszi budapesti vb diadalainak a megismétlése a cél. A szövetség emellett a „tömegesítést” tűzte ki feladatul maga elé: hogy a sportágat űzők létszáma elérje a 10 ezer főt. A legújabb sportdiplomáciai siker, hogy Magyarország elnyerte a 2019-es utánpótlás Eb megrendezését.

A BOK Sportcsarnokbeli verseny az esztendő legnagyobb létszámú és legrangosabb világkupája lesz, ráadásul mivel idén a felnőtteknek „csak” Európa-bajnokságot rendeznek, így gyakorlatilag az év legjelentősebb megmérettetése is egyben. A világkupán a szakvezetés hasonlóan jó eredményeket vár, mint a fantasztikus sikerű novemberi világbajnokságon.
„Nem lesz könnyű, mert ugyanúgy itt lesz a világelit, csak még nehezebb lesz nyerni, mert kategóriánként nemcsak egy versenyző indulhat egy országból, így az erős kick-box nemzetekből több klasszissal is szembekerülhetnek a mieink.” – mondta Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke.
Az elmúlt időszak felkészülési viadalai azt bizonyítják, hogy a válogatottjaink jó formában vannak. A tavalyi vb legeredményesebb kick-boxosa, Veres Roland például mind a nyolc idei versenyén megnyerte a királykategóriának számító Grand Champion versenyszámot!
A világkupán pénteken mindhárom ringes szabályrendszerben – full-contact, low-kick és K1 – elkezdődnek a három napon át tartó küzdelmek, a tatamikon pedig a csapatversenyek mellett a kezdőbbek és a veteránok kapnak lehetőséget. Szombaton bekapcsolódnak a pointfighting szakág legjobbjai és a zenés formagyakorlat versenyzői is. A vasárnapi zárónapon pedig már tatamira lépnek a light-contact és a kick-light indulói is.
A verseny egyik különlegessége, hogy a női egyenjogúság jegyében a WAKO kick-box világszervezet fennállása óta most először egyenlő lesz a férfiak és a nők díjazása.
10 ezer főre duzzasztanák a létszámot
A „tömegesítés” lett az egyik kulcsszó az elmúlt időszakban az MKBSZ háza táján. A szövetség ugyanis a már meglévő komoly tömegbázisát 10 ezer fősre szeretné bővíteni a következő években – vázolta Király István alelnök, aki egyben az európai szervezet első alelnöke.
„A sok-sok éve tartó kiemelkedően eredményes versenysport státusz megőrzése mellett a népszerűsítés, valamint az egészen kis kortól kiépített tömegesítés az egyik legfontosabb célunk.” – jelentette ki Király István.
Európa-bajnokságot rendezhetünk jövőre
Újabb sportdiplomáciai sikerrel büszkélkedhet a Magyar Kick-box Szakszövetség: hazánk nyerte el a 2019-es utánpótlás Európa-bajnokság rendezési jogát. A fiatalok kontinensviadalának is főpróbájául szolgál a Világkupa, ahol az érintett korosztályokban is lesznek küzdelmek.
Az utánpótlás Eb rendezés szempontjából még a 2017-es világbajnokságnál is nagyobb kihívás, hiszen a három korosztály – kadet1 (10-12 évesek), kadet2 (13-15), illetve junior (16-18) – minden kategóriájában országonként két versenyző indulhat, így a különböző szakágakban összességében többezer fős gigamezőny várható.
A 2019-es utánpótlás Eb-t Győrben rendezik jövő augusztus végén.
Táncsport – Ötödik lett a magyar bajnok a hazai rendezésű Eb-n!
Andrea Silvestri és Váradi Martina pontszerző lett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A magyar bajnok a 63 párost felvonultató mezőnyben bejutott a hatos döntőbe, és végül ötödik lett a Latintáncok Európa-bajnokságán, amelynek idén Debrecen adott otthont.

A Silvestri-Váradi párosnak ez a legjobb Európa-bajnoki helyezése. A duó egyébként a több ezer párost nyilvántartó világranglistán is az ötödik helyet foglalja el.
A Főnix Csarnokban megrendezett kontinensbajnokságon az orosz Armen Tsaturyan, Svetlana Gudyno kettős szerezte meg az aranyérmet, a német színekben versenyző Marius-Andrei Balan és Khrystyna Moshenska, valamint az ugyancsak német Timur Imametdinov, Nina Bezzubova páros előtt.
A Nemzetközi Táncsport Szövetség (WDSF) szabályrendszere szerint minden országból két párosnak van lehetősége kvalifikálnia magát az Európa-bajnokságra. Idén Váradi Martináékon kívül a Hidi Balázs, Kis Violetta kettős lépett parkettre magyar színekben a kontinensbajnokságon, és végül a 21. helyet szerezte meg.
Calhanoglu izgatott és feltüzelt a kupadöntő előtt
Hakan Calhanoglu, a Milan török válogatott játékosa nagyon izgatott a Juventus elleni kupadöntő előtt és elmondása szerint csúcsformában érzi magát.
Abate szerint hihetetlen érzés gólt lőni a San Siróban
A 4-1-es győzelem után a gólszerzők közül Abate, Cutrone és Borini is nyilatkozott.
Férfi Ob I: jön a mindent eldöntő elődöntő
Utoljára ugrik egymásnak a Szolnok és az Eger a férfi Ob I idei kiírásában. Fotó: szolnoki VSC / facebook 6-6-ról folytatódik a Szolnok-Eger elődöntő. Két héttel ezelőtt kezdődött durván ez a párharc és egy nagyon rossz, szétesett, fegyelmezetlen két negyeddel kezdtünk, ami azt gondolom, hogy rá is nyomta a bélyegét egy kicsit a párharcra. Azóta azt […]
Az OSC nem adja fel
Úgy vágtunk neki az idénynek, hogy bajnoki döntőt játsszunk, a csapat összetétele alkalmas is volt erre – nyilatkozta Apáthy Endre az OSC főszponzora, aki a jövőről is beszélt. Fotó: Balogh Máté A Reggeli Start vendége volt az újbudaiak főszponzora, a téma pedig az idei szezon volt. Apáthy Endre a műsorban elmondta, “úgy vágtunk neki az […]
Férfi Ob I: Edzői vélemények az Eger-Szolnok meccs előtt
Az Eger lezárná, a Szolnok folytatná az elődöntőt. Fotó: egrivízilabda.hu Az Eger és a Szolnok 6-3-ról folytatja a férfi OB I eldöntőjét ma. Amennyiben a hevesiek győznek, ők lesznek a Fradi ellenfelei a fináléban. Az összecsapást a Líceum TV és az Olaj TV közvetíti. Az előző Eger- meccs és a következő Eger- meccs között van egy […]
Biglia optimista és ott akar lenni a világbajnokságon
A következő hetekben Locatelli vagy Montolivo pótolhatja a sérült Bigliát.
Elbert: A Nyíregyházán összerakott modell működik!
Nyíregyházán öt évre tervezett, aztán egy lett belőle: menesztették az NB II-ben dobogóért küzdő futballklub sportszakmai ügyvezetőjét és szakmai igazgatóját. A változásokról Dr. Elbert Gábor volt ügyvezető számolt be a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

A sportvezető elmondta, volt egy gazdasági ügyvezető váltás, és onnantól minden megváltozott Nyíregyházán. „Érezhető volt, hogy az a cél, bebizonyítsák, hogy mi nem jó munkát végzünk, és nem vagyunk tisztességesek. Egy olyan 10 meccses szériát követően, amikor a csapat nem kapott ki, jött egy Mosonmagyaróvár elleni vereség, és onnantól felgyorsult minden. Holott óriási lelkesedéssel álltunk neki annak, hogy építünk valami olyat Nyíregyházán, amilyen Magyarországon nincs, és a számok, valamint a visszajelzések azt mutatják, hogy jó úton indultunk el. Összességében, ha pozitívumot keresünk a történetben, akkor az az, hogy a modell, amit összeraktunk, működik, és így bárhol megcsinálható” – mondta Elbert.
A sportvezető kitért arra is, hogy a terv az volt, hogy 5 év alatt egy olyan klubot építenek, amely stabil NB I-es csapattal rendelkezik. „Az első csapat, amikor odakerültünk, akkor a kiesés ellen küzdött, most pedig a dobogóért harcol, elindítottuk a női labdarúgást egy év után az MLSZ Kiemelt Képzési Központtá nyilvánította, és az utánpótlást is átszerveztük, ami biztosíthatja a klub jövőjét” – sorolta Elbert Gábor, aki hangsúlyozta: ebben a szezonban ifjabb Bene Ferenccel, a volt szakmai igazgatóval, amivel csak tudják, segíteni fogják Lucsánszky Tamás edző munkáját.
Dr. Elbert Gábor korábban a Pécs, valamint a Paks vezetőjeként is dolgozott a magyar futballban.
A Farkasok széttépték a Kolomposokat
A Milan kikapott az utolsó helyezett Beneventótól
Milan-Benevento 0-1.
Lázár Vilmos marad a Lovas Szövetség élén
132 tagegyesület képviselőjének részvételével zajlott a Magyar Lovassport Szövetség éves rendes, és egyúttal tisztújító közgyűlése. A megjelent lovasok ismét Lázár Vilmost választották a Magyar Lovas Szövetség elnökének.
A Nemzeti Lovarda Tudásközpontja adott otthont a Magyar Lovas Szövetség közgyűlésének, ahol 132 lovas egyesület képviseltette magát. A közgyűlés levezető elnöke prof. dr. Sótonyi Péter volt.
A közgyűlés első hivatalos feladata a hivatalos személyek megválasztása volt:
− Jegyzőkönyvvezető: Vajda Lászlóné Magdi
− Jegyzőkönyv hitelesítők: Juhász Zoltán és Fábiáncsics Gábor
− Szavazatszámláló bizottság elnöke: Bencsik József
− Szavazatszámláló bizottság tagjai: Daruka Edit és Kapoli István
A hivatalos személyek jelölését a megjelentek egyhangúlag elfogadták. Ez az egyetértés végigkísérte az egész közgyűlést, a beszámolók elhangzása után minden alkalommal zöld szavazócédulák lendültek a magasba.
A közgyűlés szakmai programját Lázár Vilmos leköszönő elnök nyitotta meg: „Olyan érzésem van, mint amikor több Trabant után megszereztem az első külföldi autómat: minden reggel hatalmas boldogsággal ültem a volánhoz, hiszen megszereztem azt, amire vágytam, azt, ami korábban elérhetetlennek tűnt. Ez az érzés fog el minden alkalommal, amikor belépek a Nemzeti Lovarda kapuján és ez az érzés fogott el, amikor megláttam a Lovas Szövetség feliratot a bejárat felett. Jó ide belépni, és örülök, hogy itt köszönthetek mindenkit.”

Lázár Vilmos három szóval foglalta össze az elmúlt négy évet: stabilitás, eredmények és remény. „A Magyar Lovas Szövetség megteremtette azt a szervezeti hátteret, ami ahhoz kell, hogy a lovassport stabilan tudjon működni. Olyan nyugodt környezetet, ahol nincsenek belharcok, így mindenki a szakmával foglalkozhat. Akikkel ezt a munkát végeztük, nem ebből, hanem ezért élnek és hatalmas rálátással tudtak döntéseket hozni.” Mint mondta, ez a stabil intézményi háttér tette lehetővé, hogy a nagy állami beruházások (Bábolna, Szilvásvárad, Nemzeti Lovarda) mellett magánberuházások is megvalósulhattak. A kialakult intézményi háttérre és a megújult infrastruktúrára pedig lehet építeni a jövőben. „Stabil anyagi hátteret is teremtettünk – bár sokkal több pénz kellene az ágazatba” – mondta.
Az eredmények pedig reménykeltőek: bár még az út elején járunk, elmondhatjuk, hogy több szakágban is a világ élvonalába való bejutás a cél. „Az a legnagyobb öröm, hogy az olimpiai szakágakban az eredmények jelentős részét a fiatalok hozták” – emelte ki.
Jelentősen nőtt a magyar lovassport presztízse is, ez pedig magával hozta a sajtó fokozott érdeklődését és a tömegbázis növekedését is.
A Szabadidőlovas Szakág megalakítása és a Talent Program eredményei mellett Lázár Vilmos azt is hangsúlyozta, hogy az igazi elismerés nem az elnökséget illeti: „nekünk kell köszönetet mondanunk azoknak, akik a végeken dolgoznak, edzőknek, lovasoknak, lovas szakembereknek, akik a lovasélet motorjai.”
A beszámolók sorát Stróbl Dorottya főtitkár nyitotta meg, aki az elmúlt négy év főbb adatait, eredményeit és legfelemelőbb pillanatait egy húszperces videóban foglalta össze:

Himber Péter könyvvizsgáló és dr. Técsy László, a felügyelőbizottság elnöke is arról számolt be, hogy az ellenőrzések során mindent rendben találtak úgy a források felhasználása, mint a döntések előkészítése, vagy a dokumentáció terén. Dr. Técsy László azt is kiemelte, hogy jelentősen nőtt a Szövetség támogatásszerző potenciálja.
Stróbl Dorottya elmondta, hogy a pénzügyi beszámoló, illetve a közhasznúsági jelentés elkészítését nem könnyítette meg, hogy a Nemzeti Vagyonkezelőtől csak a közgyűlés reggelén sikerült megszerezni a Nemzeti Lovardára vonatkozó adatokat, amelyek jelentősen befolyásolták a mérlegfőösszeget. A főtitkár kiemelte, rendkívül pozitív tendencia, hogy nap mint nap újabb egyesületek regisztrálnak a Magyar Lovas Szövetségbe – köszönhetően többek között a Szabadidőlovas Szakág megalakulásának, – ezáltal nőnek a Szövetség ezirányú bevételei.
Örömteli kötelességének tettek eleget a közgyűlésen megjelentek az alapszabály módosításával, amelynek köszönhetően ismét a Nemzeti Lovarda a Magyar Lovas Szövetség székhelye.
A szakmai beszámolók után a tisztújítás volt a közgyűlés soron következő napirendi pontja.
Az elnöki pozícióra egyetlen jelölés érkezett, mégpedig Lázár Vilmos javára, akit a közgyűlés nyílt szavazással egyhangúlag újabb négy évre megválasztott a Magyar Lovas Szövetség élére.
Bencsik József, a szavazatszámláló bizottság elnöke arról tájékoztatta az egybegyűlteket, hogy a hat elnökségi pozíció betöltésére tíz jelölés érkezett. A jelöltek:
− Bertók Viktor
− Haál Gábor
− dr. Jármy Miklós
− Juhász Tibor
− Mondok József
− Némedi István
− Papp István Tibor
− prof. dr. Sótonyi Péter
− Szotyori Nagy Kristóf
− Tóth Tamás
A jelöltek közül Bertók Viktor, Mondok József és Pap István Tibor nem fogadta el a jelölést, Némedi István pedig nem volt jelen a közgyűlésen.
A felügyelőbizottságban való részvételre jelöltek mindegyike – Papp István Tibor, Szladek Róbert, Vági László – elfogadta a jelölést.
A jelöltek bemutatását követő titkos szavazás eredményeképp felálló elnökség tagjai:
− Haál Gábor
− dr. Jármy Miklós
− Juhász Tibor
− prof. dr. Sótonyi Péter
− Szotyori Nagy Kristóf
− Tóth Tamás
A felügyelőbizottság tagjai:
− Papp István Tibor
− Szladek Róbert
− Vági László
Az újonnan megválasztott elnök, Lázár Vilmos biztosította a jelenlévőket, hogy az elnökség ugyanazzal a lelkesedéssel és elhivatottsággal fogja folytatni a munkáját, mint korábban. Mint mondta, magasra kell tenni a lécet, nagy célokat kell kitűzni és minden célt pontosan meghatározni.
Lázár Vilmos azt is elmondta, hogy az egyik ilyen cél a 2021-es Európai Lovasjátékok megrendezése, amire a Magyar Lovas Szövetség négy milliárd forint értékben kapott kormánygaranciát.
Emléküket megőrizzük
A Magyar Lovas Szövetség nem feledi nagyjait, ezért a közgyűlések szomorú, ám fontos pontja, amikor azokra a lovasokra emlékezünk, akik idén már nem lehetnek itt velünk:
− Abonyi Imréné
− Ákos Ajtony
− Bandi János Csaba
− Bognár Sándor
− Ernst József
− Jurenák Kálmán
− dr. Magosi Zoltán
− dr. Monostori István
− Hurme Satu
− Som Lajos
− Szondy István
− Vass József
− Vinnai Mihály
A hírt a Magyar Lovas Szövetség hivatalos médiapartnere, a RiderLine készítette.
Fotó: Somogyvári Anett
Férfi Ob I/b: A KSI továbbra is remekel
Az alapszakasz után is őrzik a sportiskolások a veretlenségüket. A vendég csapatoknak nem termett babér a férfi Ob I/b felsőházában. A KSI otton tudott nyerni, a sportiskolások a Vasasnak két gólt engedtek meg. A YBL egy gólgazdag mérkőzésen zsebelte be a három egységet, még az UVSE és a Nagykanizsa is hazai pályán ért el sikert. […]
Világliga, selejtező: Vannak továbbjutók
Aucklandben tarolt az Amerikai Egyesült Államok női illetve férfi válogatottja. Az elmúlt hétvégén, mint mi is beszámoltunk róla, Aucklandben volt a Világliga Interkontinentális selejtezője. Érdekesség, hogy mind a női illetve a férfi fináléba USA és Ausztrália küzdött meg egymással. A végeredmény pedig mindkét nemben ugyanaz lett, tehát az amerikaiak nyertek. Így az Interkontinentális selejtezőből az […]
Otthon botlott a Milan, döntetlen a Sassuolóval
Milan-Sassuolo 1-1.
Contit megműtötték, újabb hosszú kihagyás vár rá
Azt is tudni lehet, hogy mikor épülhet fel a 24 éves olasz védő.



























