Team Suzuki jelenti…

teamsuzuki1.JPG

Lezajlott az eurospeedwy-i Superbike világbajnokság versenynapja. A Team Suzuki versenyzői két kategóriában voltak érdekeltek. A Full-Gas Racing Team két pilótája Kispataki Viktor és Németh Balázs a Superstock 1000, míg Rizmayer Gábor a Magyar Suzuki ZRT valamint a Suzuki King Road támogatottja a GSX-R Európa Kupa mezőnyével vette fel a versenyt.

Németh Balázs, az edzéseken bíztatóan motorozott, hiszen a pénteki szabadedzésen a 8. ideje volt, majd ugyan azon a napon az időmérőt a 18. helyen zárta. A szombati szakadó esőben megtartott 2. kvalifikációs edzésen volt első ideje is majd egy sajnálatos bukás miatt visszaesett a 14 helyre.

A legjobb mért körideje alapján a 18. helyről rajtolt.
A versenyen a startot követően belekeveredet egy kis adók-kapókba aminek, következtében visszacsúszott a 20 helyre. A versenyt végül a 18. helyen fejezte be. Kispataki Viktor 2 helyet javított rajtpozíciójához képest, így a 28. helyen zárta a versenyt.

teamsuzuki2.JPG

A GSX-R Európa Kupa magyar résztvevője Rizmayer Gábor a 6. rajtkockából várta a vasárnapi futamot. A 25 pilótát felvonultató mezőny a 2. Superbike világbajnoki futam előtt vehette birtokába, a világ egyik talán legmodernebb versenypályáját. Rizi a rajtot elég jól elkapta, azonban a célegyenes végén található ball kanyarban rossz pozícióba került és ennek következtében az első kört a 12. helyen zárta.

A hátralévő 10 körben folyamatosan próbált feljebb motorozni, ami abból is látszott, hogy övé volt a második legjobb köridő valamint a legnagyobb sebesség. A pálya kialakítása nem nagyon engedett lehetőséget az előzésre, így a Magyar Suzuki ZRT és a Suzuki King Road pilótája nehéz helyzetben volt a jó statisztikája ellenére. A 11 körös versenyt végül a 9 előkelő helyen zárta, ami nem rossz teljesítmény az elit mezőnyben. A következő GSX-R Európa Kupa Október 7. lesz a franciaországi Magny-Cours-ben.