Tenisz: Nem jutott fel a női válogatott, a legerősebb kerettel az írek ellen a Davis Kupában

image

A női teniszválogatott legyőzte a bosnyákokat a Fed Kupa euro-afrikai zónájának harmadik csoportmérkőzésén, de másodikként zárt a négyesben, így nem játszhat a feljutásért.
Eredmények:
MAGYARORSZÁG-BOSZNIA-HERCEGOVINA 2-1
Jani Réka-Luca – Jelena Stanivuk 3:6, 6:2, 6:1, Jasmina Tinjic-Babos Tímea 6:4, 6:2,  Jani, Babos-Tinjic, Stanivuk 6:1, 6:4

A magyar és az ír válogatott is a legerősebb összeállításban lép pályára a Davis Kupán.

Hornok Miklóshoz, a magyar Davis Kupa kapitányhoz hasonlóan az ír Davis Kupa csapat vezetője, Garry Cahill is kijelölte csapatát az Euro/Afrikai Zóna II-es csoportjának első körére.
A jövő hét végén a szegedi városi sportcsarnokban megrendezésre kerülő összecsapáson a Kellner Ádám (292.)- Lukács Dénes (427.)- Balázs Attila (428.)- Fucsovics Márton (576.) összeállítású magyar csapat ellenfele a Conor Niland- James McGee, Louk Sorense, Sam Barry összeállítású négyes lesz.
A mieink közül idén a legaktívabb Marci és Dini volt, ők már több versenyen is indultak, Attila és Ádám a zágrábi ATP kvaliban próbálkozott, utóbbi pedig a hétvégi OB-n is elindul.
Az ellenfélnél az elsőszámú játékos ébredt legkorábban, ő már a melbourne-i kvalifikációban is ott volt, de kikapott az első körben, majd egy challenger és egy ATP kvalifikációban esett ki a második körben.
McGeenek két elsőkörös veresége van idén 10.000-es versenyeken, Sörensen azonban már játszott egy elődöntőt idén egy német future tornán.