Tíz emberrel fordított Mészöly Géza csapata

A Soproni Liga 5. fordulójában a Vasas hazai pályán verte 3-2-re a Paks együttesét. A gyenge színvonalú, és félbeszakadt első negyvenöt perc után, kétgólos hátrányt követően Németh, Lázok és Tandari góljával harcolták ki a győzelmet az utolsó negyedórában emberhátrányban játszó angyalföldiek.

Soproni Liga, 5. forduló
Vasas – Paks 3-2 (0-1)
Illovszky-stadion, 1200 néző
Vezette: Iványi Z. (Szpisják Zs., Medovarszki J.)
Vasas: Németh G. – Balog Zs. (Bükszegi, 61.), Pandur, Unierzyski, Tóth A. – Kincses, Odrobéna (Rebryk, 46.), Somorjai (Tandari, 72.), Németh N. – B. Tóth, Lázok
Paks: Kovács A. – Molnár Z., Salamon, Horváth S., Hanák – Heffler, Tamási, Böde, Báló (Buzás, 90.) – Horváth F. (Kiss T., 75.), Márkus (Vári, 83.)
Gól: Németh N. (70.), Lázok (82.), Tandari (88.), illetve Heffler (40.), Horváth F. (65.)
Sárga lap: Tóth A. (47.), illetve Horváth S. (18.), Molnár Z. (52.), Böde (71.), Márkus (78.), Heffler (86.)
Kiállítva: Tóth A. (74.)

29. perc: Balog ívelt középre a jobb oldalról, de Somorjai 11 méteres fejese kevéssel a kapu mellé ment.

37. perc: Iványi játékvezető a kedvezőtlen időjárási viszonyok (heves eső, villámlás, dörgés) miatt félbeszakította a találkozó, majd kb. 40 perc múlva folytatódott a mérkőzés.

40. perc: Vezetést szerzett a Paks! A vendégek jutottak szabadrúgáshoz a kaputól 22 méterre, és a letett labdát Heffler mesterien csavarta a bal felsőbe (0-1).

65. perc: Kétgólos lett a vendégek előnye! Szép paksi támadás végén Hanák bal oldali beadását Heffler a hosszú oldalról egyből a kapu elé emelte, a berobbanó Horváth Ferenc pedig a hálóba piszkálta a labdát (0-2).

70. perc: Szépített a Vasas! A hazaiak kapu elé lőtt szabadrúgását Bükszegi tette le Németh Norbertnek, aki egy csel után 18 méterről lőtt, és a Bödén megpattanó labda a jobb sarokban kötött ki (1-2).

74. perc: Báló indulhatott egyedül kapura, de Tóth András szabálytalankodott a vendégek játékosával, és mivel utolsó védőként tette, ezért a játékvezető kiállította a hazai csapatkapitányt.

82. perc: Egyenlített a piros-kék gárda! Lázok tartotta meg a labdát a tizenhatos előterében, majd lefordult védőjéről, és lövése a bal sarokba vágódott (2-2).

87. perc: Lázok 18 méteres szabadrúgása csattant a felső lécen.

88. perc: Megszerezték a vezetést az angyalföldiek! Német Norbert kapta meg a labdát a kaputól 22 méterre, és kapura lövését Tandari a tizenegyes pontnál megcsúsztatta, ami így a tehetetlen Kovács mellett a hálóba hullott (3-2).

Unalmas első félidőt produkált a két együttes, ahol az első izgalmat az okozta, hogy a vihar miatt félbeszakított összecsapás folytatódik-e majd. A hosszas huzavona után meghozott döntés végén játékra alkalmasnak ítélte a körülményeket Iványi játékvezető, és végül Heffler szenzációs lövésével paksi vezetéssel fordultak a csapatok.

A szünet után felgyorsultak az események, ahol húsz perc után felcsillant a remény a vendégek előtt, hogy megszerezhetik első győzelmüket a bajnokságban. Lengyel Ferenc tanítványai azonban nem tudták megőrizni kétgólos előnyüket, sőt, a végére emberhátrányba kerülő hazaiak nem csak kiegyenlítettek, hanem Tandari fejesével a három pontot is otthon tudták tartani.