Topligák: Solskjaer blamával búcsúzhatott, Dárdaiék rangadót buktak, büntetőkkel nyert a Juventus – eredmények, videók

Bundesliga, 12. forduló

Union Berlin-Hertha BSC 2-0 (Awoniyi 8., Trimmel 30.)

A játéknap berlini derbijén az Union hazai pályán 2-0-ra megverte a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC-t. A vendégek már a 30. percben kétgólos hátrányban voltak, majd a szünet előtt videobírózás után érvénytelenítették találatukat. A Hertha a második félidőben sem tudott elég veszélyesen futballozni az egyenlítéshez, sőt, végül még a szépítés sem jött össze Dárdai tanítványainak.

Premier League, 12. forduló

Liverpool-Arsenal 4-0 (Mané 39., Jota 52., Salah 74., Minamino 77.)

A Liverpool az első félidő végén szerezte meg a vezetést Sadio Mané góljával, majd a szünet után előbb Diogo Jota, aztán Mohamed Salah és Minamino Takumi is eredményes volt, ezzel fölényessé vált a hazaiak sikere.

Az Arsenalnak nyolc bajnoki meccsből álló veretlenségi sorozata szakadt meg, míg a Pool megőrizte az észak-londoni riválissal szembeni hazai bajnoki veretlenségét, amely 2012 szeptembere óta tart.

Watford-Manchester United 4-1 (J. King 28., I. Sarr 44., Joao Pedro 92., Dennis 96., ill. Van de Beek 50.) – kiállítva: Maguire 69. (Manchester United)

A Watford Harry Maguire 69. percben történt kiállítása után került létszámfölénybe, de ekkor már 2-1-re vezetett úgy, hogy a 11. percben Ismaila Sarr tizenegyest hibázott. Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldóval felálló manchesteri együttes a második félidőben többet birtokolta a labdát, mégsem sikerült egyenlítenie, sőt a ráadásban még két gólt kapott.

A lefújás után követően Ole Gunnar Solskjaer, a Manchester United vezetőedzője sokatmondóan sétált oda a csapat szurkolóihoz.

Aston Villa-Brighton 2-0 (Watkins 84., Mings 89.)

Az Aston Villa 2-0-ra legyőzte a vendég Brightont, ez volt Steven Gerrard első mérkőzése a birminghami csapat vezetőedzőjeként.

Norwich-Southampton 2-1 (Pukki 7., Hanley 79., ill. Adams 4.)

Szintén sikeres volt a Norwich City új trénerének, Dean Smithnek a bemutatkozása: a Kanárik otthon verték 2-1-re a Southamptont, s idénybeli második sikerükkel elmozdultak a sereghajtó pozícióból.

Newcastle-Brentford 3-3 (Lascelles 10., Joelinton 39., Saint-Maximin 75., ill. Toney 11., R. Henry 31., Onyeka 61.)

Kellett ehhez az is, hogy a harmadik most debütáló edző, Eddie Howe ne tudja győzelemre vezetni a Newcastle Unitedet, amely 3-3-as döntetlent játszott a vendég Brentforddal, így az utolsó helyre csúszott a tabellán.

Wolves-West Ham 1-0 (R. Jiménez 58.)

A harmadik West Ham United meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Wolverhampton otthonában.

Burnley-Crystal Palace 3-3 (Mee 19., Wood 27., Cornet 49., ill. Benteke 8., 36., Guéhi 42.)

Serie A, 13. forduló

Fiorentina-AC Milan 4-3 (Duncan 15., Saponara 46., Vlahovic 60., 85., ill. Ibrahimovic 62., 67., Venuti 96. – öngól)

Atalanta-Spezia 5-2 (Pasalic 18., 41., Zapata 38., Muriel 83., Malinovsky 89., ill. Nzola 11., 91.)

Az Atalanta gólgazdag meccsen, 5-2-re verte a Spezia együttesét. A hazaiaknál a horvát Mario Pasalic duplázott, míg a Spezia mindkét gólját az angolai M’Bala Nzola szerezte.

Lazio-Juventus 0-2 (Bonucci 23. 83., – mindkettőt büntetőből)

A 2020-ig sorozatban kilenc bajnoki címet begyűjtő Juve ezzel pontszámban utolérte a Laziót, és feljött a tabellán a hatodik helyre. Bonucci először a 23., majd a 83. percben értékesített büntetőt a feszült hangulatú találkozón, melynek ráadásában mind a hazaiak, mind pedig a vendégek vezetőedzője, Maurizio Sarri és Massimiliano Allegri is sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

La Liga, 14. forduló

Celta Vigo-Villarreal 1-1 (Mendez 72., ill. Moreno 27. – büntetőből)

Sevilla-Alavés 2-2 (Ocampos 38., Rakitic 92., ill. Laguardia 5., Joselu 52. – büntetőből)

A Sevilla Rakitic találatával a 96. percben mentett pontot az Alavés ellen hazai pályán, ahogyan döntetlen született a Celta Vigo és a Villarreal találkozóján is.

Atlético Madrid-Osasuna 1-0 (Felipe 87.)

Az Atlético Madrid a védő Felipe 87. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a vendég Osasunát. A pamplonai együttes sorozatban harmadik bajnoki meccsét veszítette el, míg a fővárosiak egymás után hat élvonalbeli találkozón maradtak veretlenek. (MTI)

Bundesliga: Kaput sem talált az idegenben még nyeretlen Leipzig, a Dortmund nem tud hibázni otthon – eredmények, videók