Török-magyar: balszerencsés vereséget szenvedett Várhidi csapata

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ás vereséget szenvedett a török csapattól Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

Eb-selejtező, C csoport:
Törökország-Magyarország 3-0 (0-0)
———————————-
Isztambul, Inönü Stadion, 30 ezer néző, v.: Stuart Dougal (skót)
    gólszerzők: Gökhan (68.), Mehmet Aurelio (72.), Balogh (94., öngól)
    kiállítva: Gera (63.)
    sárga lap: Hamit Altintop (23.), illetve Gera (18., 63.), Priskin (25.), Hajnal (90.)

Törökország:
    ————
Arikan – Ibrahim Üzülmez, Servet Cetin, Emre Asik, Mehmet Aurelio – Hamit Altintop, Gökdeniz Karadeniz (Halil Altintop, 62.), Ayhan Akman (Serdan Özkan, 68.) – Tuncay Sanli, Nihat Kahveci (Emre Belözoglu, a szünetben), Gökhan Ünal

Magyarország:
    ————-
Fülöp Márton (Balogh János, 72.) – Csizmadia Csaba, Juhász Roland, Vaskó Tamás – Szélesi Zoltán, Vass Ádám, Vanczák Vilmos – Gera Zoltán, Hajnal Tamás – Priskin Tamás (Tóth Balázs, 67.), Dzsudzsák Balázs (Halmosi Péter, 83.)

I. félidő:
    ———-
    7. perc: Nihat lőtt éles szögből, de Fülöp hárítani tudott.
    16. perc Dzsudzsák passzát két török védő és a kapus is elnézte, ám Hajnal öt méterről hibázott.
    23. perc: Hajnal harcosan szerzett labdát, majd Priskin elé tálalt, aki 12 méterről a rövid sarkot vette célba, de a hazaiak kapusa bravúrral hárított.
    45+1. perc: a 16-oson belül nem tudott felszabadítani a magyar védelem, Tuncay pedig nyolc méterről lőhetett, de kapu fölé emelt.

II. félidő:
    ———–
    47. perc: Emre kényszerítőzött Gökhannal a 16-os előterében, majd a középpályás közvetlen közelről Fülöpbe lőtt. Az eset során a Newcastle United játékosa véletlenül fejbe rúgta a magyar kapust, akit percekig ápolni kellett.
    59. perc: egy villámgyors magyar kontra végén Gera került helyzetbe, de 14 méteres lövésébe belevetődött egy hazai védő.
    62. perc: Hamit Altintop jobb oldali szögletét a rövid saroknál érkező Ayhan a kapu mellé fejelte.
    63. perc: gyorsan elvégzett szabadrúgás után Gera került ziccerbe, egy csellel elfektette a hazaiak kapusát, de a hálóőr páros lábbal elkaszálta. A játékvezető a magyar kispad általános megdöbbenésére a West Bromwich Albion támadójának adott sárgalapot színészkedésért, majd mivel volt már egy figyelmeztetése, kiállította a csapatkapitányt.
    68. perc: Sedar beadása átszállt Fülöp fölött, a hosszú oldalon érkező Gökhan pedig három méterről a kapu közepébe fejelt (1-0).
    72. perc: egy szöglet után rosszul eltalált lövés éppen Mehmet Aurelióhoz került, aki hét méterről a frissen beállt Balogh János kapujába bombázott (2-0).
    94. perc: Halil Altintop cselezgetett a jobb oldalon, majd egészen az alapvonalról adott be, Balogh János rendkívül szerencsétlenül ért a labdába, amely így a hálóban kötött ki (3-0).

A várakozásoknak megfelelően a török csapat – amely a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) egy korábbi ítélete miatt két éve nem játszott hazai pályán – neki ugrott a magyaroknak, de Várhidi Péter alaposan megszilárdított védelme jól állta a rohamokat. Ez után a magyar válogatott magára talált, egy-két szép támadással meg is tudta zavarni a törökök védelmét.

Az első játékrész utolsó néhány percét leszámítva teljesen egyenrangú partnere volt a törököknek a magyar együttes.

A fordulást követően is tetszetősen, ötletesen játszott a magyar válogatott, ám a 63. percben egy óriási bírói tévedés eldöntötte a találkozót: a skót Stuart Dougal a Gera ellen elkövetett szabálytalanságért büntető helyett a magyar játékmestert "jutalmazta" piros lappal, ezt a törökök pedig kegyetlenül kihasználták két gyors góllal és otthon tartották a három pontot.

"Gonosz játék a futball, nem értem miért kell ekkora előnyt adni egy csapatnak. A 63. percben gyakorlatilag véget vetettek a mérkőzésnek, elrontották a játékunkat, erre egyszerűen képtelen vagyok magyarázatot találni. A második félidőben nekik kellett váltani, de ezt is meg tudtuk fogni taktikailag. Végig követtük a játékot, semmi gondunk nem volt, ami a kiállítás után történt az értékelhetetlen. Fülöpnek látási zavarai voltak, ezért kellett lecserélni. A játékvezető a pálya tartozéka, nem tudunk vele mit kezdeni. Nagyon sajnálom a játékosokat, hiszen az ő munkájukat tették most tönkre. Az elmúlt két összecsapásunkon végre magunk mellé állítottuk a közvéleményt, erre jön egy ilyen eset" – értékelt a lefújást követően Várhidi Péter.

A magyar válogatott így kilencedik mérkőzésén a hatodik vereségét szenvedte el, a C csoportban jelenleg kilenc ponttal az ötödik helyen áll.