Törökország-Grúzia: 1-0 – kövesse élőben a hvg.hu-n!

Cikkünk folyamatosan frissül.

A mérkőzést jókora verekedés előzte meg, a stadionban egymásnak mentek a török és grúz drukkerek.

A balhét azonban a mérkőzés kezdetére sikerült megfékezni, amikor a csapatok kifutottak a gyepre, már viszonylagos nyugalom volt a lelátón. Törökország kezdett lendületesebben, már a második percben hatalmas helyzet maradt ki, miután Samet Akaydin egy hosszú íveléssel próbálkozott. Másfél perccel később Arda Güler próbálkozott beadással, de ő sem tudott pontosan ívelni. Güler a Real Madridban játszik, de egyelőre nem sikerült beverekednie magát a sztárokkal tűzdelt kezdőcsapatba.

Az ötödik percben élénkült meg először a grúz csapat, Chakvetadze próbált helyzetbe kerülni, a török védelem viszont elhárította a próbálkozást. Másodpercekkel később már a törökök rúghattak szögletet, Calhanoglu jól is ívelt, Ayhan rontotta el a fejest a grúz kapu előtt. Calhanoglu a hetedik percben próbálkozott egy távoli lövéssel, de hiába, nem jött neki össze a gól.

A tizedik percben Ayhan bombázott hatalmasat a kapura, nem a grúz védőkön múlott, hogy nem lett gól. Hatalmas lövés volt, de csak a jobb kapufát találta telibe. Az első pár perc óvatoskodása után a tizedik perc után beindult a meccs: a grúzok is támadtak, mattot kapott a török védelem, Mekvabishvili lőtt hatalmasat, Günok azonban védeni tudott.

Alberto PIZZOLI / AFP

A 14. percben Yildiz kapott nagy passzt, Mamardashvili azonban hárítani tudott. Három perccel később megismétlődött a mintázat, Mamardashvili simán lehúzta Calhanoglu labdáját. A 18. percben ismét a grúzok próbálkoztak, Kvaratskhelia beadása viszont nem volt túl veszélyes. Calhanoglu a 21. percben is megpróbált kapura szúrni egy labdát, de lövése egyszerűen túl gyenge volt ahhoz, hogy Mamardashvili hibázzon.

26. perc: 1-0 Törökországnak! Müldür lőtt hatalmas gólt. A grúz védelem gyakorlatilag elé fejelte ki a labdát, ő pedig tökéletesen találta el.

27. perc: 2-0 Törökországnak, de ez les volt, nem adta meg a játékvezető. Yildaz belógott, pedig ez sem lett volna kis találat. A török válogatott perceken belül másodjára futotta át a grúz csapatot úgy, mintha a fehér mezesek ott sem lettek volna.

A török kezdőcsapat:

A grúz kezdő:

Írta a HVG

A Törökország-Grúzia: 1-0 – kövesse élőben a hvg.hu-n! bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.