Továbbra is szenved a Paks, már nem nyeretlen a Kaposvár

Az első félidőben még mindkét oldalon reménykedhettek, ez így maradt a fordulás utáni gyors gólváltást követően is. A találkozót egy büntető döntötte el a kaposváriak javára.

Labdarúgó NB I, 3. forduló:

Kaposvár – Paks 2-1 (0-0)

Kaposvár, 3000 néző

V: Berger

Kaposvár: Milinte – Ribi (Pest K. 46.), Petrók, Zahorecz, Grúz – Vasziljevics (Suljics 91.), Maróti, Szakály P., Pintér – Oláh, Alves

Paks: Kovács. – Molnár, Éger, Salamon, Hanák – Vári (Báló 76.), Zováth, Heffler, Csehi (Böde 90.) -Tököli, Márkus

Gól: Alves (54.), Zahorecz (11-esből, 86.) illetve Márkus (64.)
Sárga lap: Suljics (91.) illetve Hanák (23.), Zováth (86.), Éger (86.)

35. perc: Szakály és Oláh játszott össze, utóbbi vette célba a kaput, de a labda mellé szállt.

38. perc: Heffler végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, Milinte könnyedén hárított.

44. perc: Heffler kényszerítőzött Csehivel. Utóbbi úgy gondolta, hogy a 16-os vonaláról ideális lehetőség kínálkozik, de lövés a jobb oldali kapufa mellett szállt el 2 méterrel.

54. perc: Szakály adott középre a jobboldalról, Vasziljevics közeli fejesét még védte Kovács. A kipattanó labdára Alves csapott le, aki 3 méterről talált a hálóba. (1-0)

64. perc: Hanák baloldali beadását nem tudták kifejelni a hazai védők, de Milinte sem állt a helyzet magaslatán, így a hosszú oldalon érkező Márkus 5 méterről lőtt a kapu bal oldalába. (1-1)

86. perc: Csehi szabálytalankodott a büntetőterületen belül Szakály Péterrel szemben, így Berger játékvezető 11-est ítélt. A labda mögé Zahorecz állt oda, aki a kapu bal felső sarkába bombázott. (2-1)

A paksiak idegenben szerették volna kiköszörülni az első két fordulóban elszenvedett csorbát. Ennek érdekében aktívabban támadtak vendéglátójuknál, de eredmény nélkül. A Kaposvár játéka a második félidőre feljavult és egy gyors góllal a vezetést is megszerezték Prukner László tanítványai. A vendégek azonnal rákapcsoltak és egy védelmi hiba után a szemfüles Márkus találatával egyenlítettek is. Amikor már-már kezdtük elkönyvelni a döntetlent, a hajrában büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit nem hibázott el, így megszerezte idei első győzelmét, a Paks pedig továbbra is csak szenved.