Tudósítás: Ezúttal csak döntetlenre volt képes a Honvéd a Bozsik-stadionban

DSCF1294_180.JPGGyors góllal szerzett vezetést a Honvéd, de a Fehérvár még az első félidőben egyenlíteni tudott. Fordulás után helyzetek itt is ott is voltak, ott is, de az eredmény már nem változott.

Budapest Honvéd-FC Fehérvár 1-1 (1-1)

Labdarúgó Borsodi Liga, 25. forduló:

Bozsik-stadion, 2500 néző

V: Sápi

Honvéd: Tomic – Mogyorósi, Debreceni, Pomper, László – Dobos, Genito, Zana (Ivancsics 59.), Diego (Szabót T. 59.) – Abraham (Bogdanovics 75.), Hercegfalvi

Fehérvár: Sebők Zs. – Mohl, Baranyai, Koller, Horváth G. – Farkas B., Julinho (Dvéri 74.), Bozic, Fekete (Lattenstein 46.) – Dajic (Kocsis 90.), Nagy D.

Gól: Abraham (8.) illetve Baranyai (31.)
Sárga lap: Pomper (43.) illetve Fekete (38.), Bozics (44.), Baranyai (61.), Julinho (69.)

DSCF1210_180.JPG13. perc: Diego jobb oldali szögelte után megszerezte a vezetést a Honvéd: A középre szálló labdát a berobbanó Abraham a léc alá fejelte. (1-0)

14. perc: Genito 20 méteres bombát eresztett meg középről, de a labda a bal oldali kapufáról visszavágódott.

18. perc: Dajics csípett el egy labdát a kispesti 16-oson belül, majd csinált egy csel és lőtt, de Tomic hárítani tudott.

31. perc: Jobb oldali szöglet után egyenlített a Fehérvár. Julinho beadását az egykori kispesti Baranyai, 6 méterről fejelte Tomic kapujába. (1-1)

56. perc: Hercegfalvi középről, 17 méterről tüzelt, de Sebők menteni tudott és a mezőnybe ütötte a labdát.

81 perc: A csereként pályára lép Lattenstein futott el a jobbszélen, középre adása egyedült találta Dvérit, aki nagy helyzetben 14 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

A tavasszal mutatott hazai produkciók után szinte törvényszerűen megszerezte a vezetést a Honvéd az első tíz perc végéhez közeledve. A gól után sem ültek el Supka Attila DSCF1227_180.JPGtanítványai, ezt jelezte Genito óriási kapufája. A labdarúgás törvényszerűsége viszont ezúttal is érvényesült, ugyanis több hazai helyzet után egyenlített a Fehérvár. A fordulás utáni első negyedórában a hazaiak mintha még az öltözőben maradtak volta, így a vendégek fölényben játszottak, és több lehetőséget is kialakítottak de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Ezt követően kiegyenlítődött a játék, és a kapuk felváltva forogtak veszélyben, de a győzelmet egyik csapat sem tudta megszerezni. A Honvéd a tavaszi hazai győzelmek után ezúttal döntetlent játszott a Boszik-stadionban.