Tudósítás: Győzelemmel zárt az MTK

MTK.jpgA Borsodi Liga utolsó fordulójának zárómérkőzésén az MTK hazai pályán nyert 2-0-ra az Újpest ellen. A hazaiak Horváth Levente és Kanta találatával magabiztosan tartották otthon a három pontot és a második helyen zártak a bajnokságban.

Borsodi Liga, 30. forduló
MTK Budapest – Újpest FC 2-0 (1-0)
Hidegkuti-stadion, 1000 néző
Vezette: Mészáros I. (Szalai, Vígh)
MTK: Végh – Horváth L., Lambulic, Balogh B., Pollák – Pátkai, Kanta J., Szabó Á. (Busai, 72.), Czvitkovics (Németh K., 54.) – Urbán (Hrepka, 46.), Pál A.
Újpest: Balajcza – Zaleh, Vaskó, Vermes, dr. Füzi Á. (Tóth B., 46.) – Sándor Gy., Habi, Erős K., Korcsmár (Nagy O., 46.) – Kovács Z. (Széki, 67.), Tisza
Gól: Horváth L. (4.), Kanta J. (64.-11-esből)
Sárga lap: Horváth L. (91.), illetve Vaskó (54.), Erős K. (91.)
Kiállítva: Horváth L. (92.), illetve Tisza (92.)

4. perc: Megszerezte a vezetést a hazai gárda! Horváth Levente kapta meg a jobb oldalon a labdát, középre adása Füzi Ákoson megpattant, a labda így a kimozduló Balajcza fölött a hosszú sarokba hullott (1-0).

15. perc: Egy hosszan előrevágott labdára Tisza csapott le, de estében kevéssel a kapu mellé lőtt 18 méterről.

25. perc: Az újpesti védők hibáját kihasználva Kanta szerezte meg a labdát az ellenfél büntetőterületén belül, majd a visszagurított labdát Lambulic lőtte a kapu mellé.

34. perc: Tisza távoli szabadrúgása egy hazai védőn megpattanva centikkel ment a jobb kapufa mellé.

49. perc: Pál iramodott meg jobb oldalon, majd szép cselek után 14 méterről a kapu mellé lőtt.

64. perc: Növelte előnyét az MTK! Vaskó szabálytalankodott a tizenhatoson belül Szabó Ádámmal, amiért a játékvezető büntetőt ítélt az MTK javára, a tizenegyest pedig Kanta magabiztosan lőtte a jobb sarokba (2-0).

77. perc: Németh Krisztián szép cselekkel játszotta be magát a büntetőterületre, de lövését Balajcza szépen védte.

86. perc: Pollák hibája után Nagy Olivér került helyzetbe, de 10 méterről a kapu mellé lőtt.

88. perc: Tisza lövését védte bravúrral Végh.

89. perc: Egy jobb oldali beadás után Széki csúsztatott kapura, de a labda a kapufáról a mezőnybe pattant.

92. perc: Egy szerelés után Horváth Levente, és Tisza akaszkodott össze, amiért Mészáros játékvezető mindkét játékost kiállította.

A gyors hazai gól megnyugtatta a kék-fehér együttest, amely ezt követően is többször kerültek gólhelyzetbe a sok hibával játszó újpestiek ellen, újabb gólt azonban nem sikerült szereznie, így egygólos MTK-vezetéssel ért véget az első negyvenöt perc.

A szünet után is az MTK maradt támadásban, és Kanta büntetőjével kétgólosra növelte előnyét Garami József csapata. A vendégek erőtlen próbálkozásai nem vezettek eredményre, így vereséggel távozott Urbányi István együttese a Hidegkuti-stadionból.