Tudósítás: Hazai pályán nyert a Sopron a Pécs ellen

Foci1.jpgA soproniak már az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert, de a Pécs fordulás után gyorsan szépített. Az egyenlítés viszont nem sikerült a mecsekaljaiaknak, mivel a Sopron a hajrában bebiztosította a győzelmet.

FC Sopron- PMFC-Pécs Plaza 3-1 (2-0)

Labdarúgó Borsodi Liga, 25. forduló:

Sopron, 1500 néző

V: Solymosi

Sopron: Takács T. – Rus, Ibrics, Radu, Dragomir – Sifter, Horváth A., Lázár (Magasföldi 74.), Munteanu – Sira (Dancs 46.), Cigan

Pécs: Herbert – Finta (Sipos 46.), Szabados, Dienes, Szekeres Zs. (Győri 46.) – Lukács T., Pest K., Lantos, Varga Z. – Szatmári L., Nógrádi (Tóth Z. 58.)

Gól: Radu (9.), Rus (37.), Magasföldi (88.) illetve Sipos (63.)
Sárga lap: Munteanu (32.), Rus (61.), Magasföldi (77.) illetve Varga Z. (46.), Szabados (52.)

9. perc: Bal oldali szögletet végezhetett el a Sopron. A középre ívelést Sifter visszajátszotta a feladónak, aki ezúttal Radut választotta, aki a kapu közepébe bólintott. (1-0)

34. perc: Rus húzta meg a jobb oldalon. A menetrendszerűen érkező beadást Sira fejelhette kapura, de a pécsi kapus elsőre hárított, a kipattanót pedig Sira az oldalhálóba vágta.

37. perc: Soproni kontra futott végig a pályán. Sifter indította Horváthot, aki óriási helyzetben tálalt Rus elé. A hazai játékos 10 méterről Herbert mellett lőtt a kapuba. (2-0)

63. perc: Sipos vezetgette a labdát a soproni térfél közepén, majd gondolt egyet és kapura lőtt. A labda a kapujától távol helyezkedő Takács közreműködésével hullott a hálóba. (2-1)

72. perc: Horváth került nagy helyzetbe egy jobb oldali beadás után, de fejese nem találta el a kaput.

88. perc: Eldöntötte a három pont sorsát a Sopron: Magasföldi 22 méterről a jobb felső sarokba csavart egy szabadrúgást. (3-1)

A soproniak kezdték aktívabban a mérkőzést, ennek eredményeképpen pedig már a kilencedik percben megszerezték a vezetést. A gól után sem álltak le a hazaiak, előbb Sira hibázott óriási helyzetben, de nem kellett sokat várni az újabb soproni gólra. Eldőlni látszott tehát a mérkőzés, bármennyire is messze volt még a lefújás. Fordulás után a Pécs jelezte, hogy nem akar belenyugodni a vereségbe, de végül csak a szépítésre futotta erejükből. A harcias mecsekaljaiknak köszönhetően a hazaiak igazán csak a hajrában nyugodhattak meg: a 88. percben szépségdíjas találattal biztosította be a győzelmet a Sopron.