Tudósítás: Könnyedén nyert az MTK

Focilabda2.jpgAz első támadásából megszerezte az MTK a vezetést, majd még az első félidőben meg is duplázta előnyét. Fordulás után hiába került emberelőnybe a Tatabánya, a hazaiak újabb két találatot szereztek.

MTK Budapest – FC Tatabánya 4-0 (2-0)

Labdarúgó Borsodi Liga, 25. forduló:

Hidegkuti-stadion, 1000 néző

V: Fábián

MTK: Végh – Kriston, Lambulics, Rodenbücher, Pollák – Bori (Pintér 71.), Kanta, Horváth, Cvitkovics – Pál (Hrepka 64.), Németh (Vadnai 86.)

Tatabánya: Polekszics – Rajnay, Kerényi, Necas, Megyesi – Szilágyi (Hullám 63.), Sándor (Perez 69.), Balogh Z., Hajdú – Kouemaha, Takács (Szőke 55.)

Gól: Pál (3.), Németh (35., 77.), Rodenbücher (74.)
Sárga lap: Pollák (23., 68.) illetve Necas (12.)
Kiállítva: Pollák (68.)

3. perc: Az első helyzetéből megszerezte a vezetést az MTK: Pál kapott egy remek labdát, amivel kilépett a védők közül és hét méterről helyezett a kapuba. (1-0)

35. perc: Lambulics ívelt fel egy labdát, ami egy tatabányai védő fején megcsúszva Németh Krisztián elé került, aki a bal alsó sarokba lőtt. (2-0)

53. perc: Pál erőszakosan szerzett labdát a vendég kapu közelében, majd Némethez játszott. A második gólt szerző csatár ezúttal is nagy helyzetben volt, de a vendég kapus bravúrral hárított.

68. perc: Pollák teljesen feleslegesen szabálytalankodott Hullámmal, amiért megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

74. perc: Jobb oldali MTK szöglet után Rodenbücherhez került a labda, aki 11 méterről a léc alá lőtte a labdát. (3-0)

77. perc: Eldöntötte a három pont sorsát a hazai csapat: Hrepka kapott egy kiváló labdát, de tiszta ziccerben Némethhez passzolt, aki így az üres kapuba helyezett. (4-0)

Még öt perc sem telt el az összecsapásból és máris megszerezte a vezetést az MTK. A gól után némileg visszavett az iramból a hazai csapat, de a Tatabánya így sem tudott komoly helyzetet kidolgozni. Amikor már-már leülni látszott a mérkőzés Németh Krisztián megduplázta a hazai előnyt. Fordulás után sem változott látványosan a játék képe. A vendégek számára némi reménysugarat jelenthetett Pollák kiállítása, de hiába hozott be támadókat Tornyi Barnabás a vendégek mestere, az MTK szerezte az újabb gólokat. A hajrá előtt szűk öt perc alatt előbb Rodenbücher, majd Németh is betalált. A hazai csapat őszi formáját idézve megérdemelten tartotta otthon a három pontot.