Cori Gauff úgy robbant be a tenisz világába, mint egy üstökös. Ugyan a juniorok között nyert két Grand Slam-tornát, de ez már sok ifjú tehetséggel megesett. Ám attól kezdve, hogy ő lett minden idők legfiatalabb versenyzője, aki egy GS-en főtáblára jutott, és nem csak jutott, hanem óriási menetelésbe is kezdett (erről többek között Venus Williams is tudna mesélni), olyan fényes csóva lett körülötte, hogy képtelenség nem észrevenni…
A fiatal lányra sokan mondják, hogy a másik Williams, Serena „utódja”, bár, ha így folytatja, kis idő múlva nem hasonlítják már senkihez. A jövőt most ne kutassuk, az viszont biztos, hogy az egykori világelső, Simona Halep már várja őt a legjobb 16 között Wimbledonban.
Gauff 2004. március 13-án született az amerikai Delray Beachen. A családi legendárium szerint már 4 éves korában a tv-ben látva inspirálta őt Serena Williams 2009-es Australian Open-győzelme. 7 éves korában kezdett el teniszezni, majd felkarolta őt Patrick Mouratoglou, akinek alapítványa, a Champ’Seed olyan tehetséges fiatal teniszezőket támogat, akiknek nincsen biztosítva az anyagai háttere a minőségi edzésekhez.
Akárhogyan számoljuk, ő minden idők legfiatalabb Grand Slam-résztvevője, aki főtáblára jutott. Már a 2018-as szezon sikereket hozott neki, és ifjúkora ellenére büszkélkedhet három junior Grand Slam-döntővel, amiből kettőn az első helyen tudott végezni. Egyik a Roland Garros, ahol Caty McNally volt az ellenfele, a másik pedig a US Open, ahol az imént említett, szintén fiatal (17 éves) lánnyal az oldalán párosban tudott győzni. Igaz, a 2017-es junior US Openen nem az első hely lett az övé – mert ott Amanda Anisimova nyert –, hanem minden idők legfiatalabb döntősévé vált, 13 évesen. Volt mire építkeznie ezen a téren is Wimbledonban.
Talán már itt is látható egy párhuzam Serena és Cori karrierje között, hiszen ennyi idősen a jelenleg huszonháromszoros Grand Slam-győztes első WTA-versenyén indult a kanadai Québecben. Ez 1995-ben történt, 9 évvel azelőtt, hogy Cori Gauff megszületett.
Cori magabiztosan, szettveszteség nélkül menetelt végig a kvalifikáción a füves borítású Grand Slam-torna főtáblájáig, ahol elsőként egyik példaképével, Venus Williamsszel találkozott a pályán. A 39 éves Williams öt alkalommal tudta megnyerni ezt a versenyt. Itt kezdődött az igazi wimbledoni mese, amit Venus is nagy mosollyal fogadott. Két 6:4-es szettben búcsúztatta azt a Williamst, aki Gauff születésekor már négy Grand Slam-tornát nyert. Talán ez egy generációváltás érdekes határa, pont egy példaképpel…
A második körben a világranglista 139. helyén álló szlovák, nála 15 évvel idősebb Magdalena Rybarikovát tudta legyőzni, 6:3 arányú, kétszettes meccsen.
Ám a harmadik körben bebizonyosodott, hogy miért is van itt ez a ifjú tehetség. Korát meghazudtolva, küzdeni akarása és kitartása, koncentráltsága és jó játékérzéke meghozta gyümölcsét. A 16 közé jutásért vívott csatában a szlovén Polona Hercoggal találkozott. Ez volt az első összecsapása a wimbledoni tornán, ahol szettet veszített, méghozzá az elsőt. De Coco – ahogy a lányt becézik – nem esett kétségbe, és mintha több tízéves rutinnal rendelkezne, 2 óra 45 perces kiélezett harcban, 2 meccslabdát hárítva, megfordítva a mérkőzést, bejutott a legjobb 16 közé. Itt a korábbi világelső román Simona Haleppel találkozik, aki nem a füves borításon megnyert tornáiról híres, de nem véletlenül áll jelenleg a világranglista 7. helyén. Coconak és Halepnek egyaránt klasszis teljesítményre lesz szüksége a továbbjutáshoz.
Cori Gauffért, édesanyja mellett, Corey Gauff is szurkol. Jól látják, a tehetség majdhogynem az édesapja nevét viseli, aki nem csak szülőként, hanem edzőként is mellette áll. Talán ez a szoros családi kötelék az egyik alapköve Coco sikereinek.
Bármi is legyen a Simona Halep elleni nyolcaddöntő végkimenetele, az biztos, hogy a fiatal tehetség története most kezdődik. Hogy hullócsillag lesz vagy álló, azt majd az idő eldönti. Vagy Coco maga, mert ennek a mesének az írásában, eddig vastagon benne volt…
Forrás, fotó: youtube, Atsushi Taketazu/The Yomiuri Shimbun, sports.yahoo