U21-es válogatottunk 2-1-re győzött Szerbia ellen

Róth Antal együttese Európa-bajnoki selejtezőn a Szusza Ferenc Stadionban fogadta Szerbia korosztályos csapatát. Válogatottunk az első játékrészben Petkovic öngóljával és Hrepka Ádám találatával 2-0-ás vezetést szerzett, a második félidőben Sulejmani szépített, így a mieink 2-1-re győztek.

Magyarország – Szerbia 2-1 (2-0)

Magyarország: Bogdán Ádám – Kovács Gábor, Guzmics Richárd, Kovács Zoltán, Varga Róbert – Szabó Ádám, Demjén Gábor – Farkas Balázs, Hrepka Ádám, Laczkó Zsolt – Szalai Ádám. Szövetségi edző: Róth Antal
Szerbia: Bojan Saranov – Marko Jovanovic, Nenad Tomovic, Gojko Kacar – Stefan Babovic, Milan Smiljanic, Ivan Radovanovic, Lubomir Fejsa, Nakila Petkovic – Andrija Kaludelovic, Nikola Durdic. Szövetségi edző: Slobodan Bronarevic
Csere: Farkas Balázs helyett Szakály Péter a szünetben, Laczkó Zsolt helyett Ivancsics Gellért a 73. percben, Hrepka Ádám helyett Völgyi Dániel a 92. illetve Ivan Radovanovic helyett Milos Bosancic a szünetben, Nikola Durdic helyett Miralen Sulejmani a szünetben, Andrija Kaludelovic helyett Filip Dordevic a 68. percben
Gólszerző: Petkovic (öngól) a 24., Hrepka a 33. illetve Sulejmani az 50. percben
Sárga lap: Demjén a 71., Varga R. a 76., Szabó Á. a 90. illetve Babovic a 76. percben.

Kétgólos vezetés a szünet előtt

Az Eb-ezüstérmes szerbek a csoport favoritjaként kezdték meg a selejtezőket, és Budapestre is győzelmi reményekkel érkeztek.A találkozó első perceiben a vendégek enyhe fölényt harcoltak ki, de Róth Antal együttese negyedóra után kezdeményezőbb lett, és a 24. percben – egy szerencsés góllal – megszerezte a vezetést. Bogdán a magyar 16-os előteréből, szabadrúgásból vágta előre a labdát, amely egészen a szerb tizenhatosig szállt. Petkovic a hazai tizenhatoson belül szerette volna hazafejelni a labdát, de nem vette észre, hogy Saranov kimozdult kapujából, így a labda kapus fölött a hálóba hullott, öngól (1–0).

A folytatásban kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a 33. percben egy látványos góllal növelte előnyét a magyar együttes: Hrepka kényszerítőzött a szerb 16-os vonalánál Szalaival, majd a visszakapott labdát 15 méterről, kapásból a bal sarokba lőtte (2-0).

A második találat megzavarta a szerbeket, akik a szünetig nem tudtak jelentősebb helyzetet kidolgozni, így a jól játszó magyar válogatott megérdemelt előnnyel vonult pihenőre.

Nagyon értékes győzelem

A második játékrészben némileg átvették az irányítást a hátrányban futballozó vendégek,akik az 50. percben szépítettek is: a csereként beállt Sulejmani egy remek ütemű kiugratást követően jobbal, 11 méterről, középről kapásból lőtt Bodgán Ádám mellett a kapuba (2-1). A keményen védekező magyar csapat nem mondott le a támadások vezetéséről sem, s Szalai Ádám a 79. percben a hálóba is talált – ám a bolgár játékvezető les miatt nem adta meg az újabb hazai gólt.

U21-es válogatottunk hatalmas harcban, izgalmas mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott Szerbia ellen.

– Csüggedhetnénk amiatt, hogy hagytunk ki helyzeteket, és hogy egy szabályosnak tűnő gólunkat nem adta meg a játékvezető – nyilatkozta a mérkőzés után Róth Antal. – Ám nem tesszük, hiszen nagyon értékes győzelmet arattunk Szerbia ellen, és ezzel továbbra is esélyesek vagyunk a továbbjutásra.