Varga szépített ugyan, de 1-3 lett a Magyarország-Svájc meccs vége

A magyarok sokat hibáztak, a svájciak pedig büntettek.

FOCI-EB 2024

A magyar labdarúgó-válogatott zsinórban harmadszorra jutott ki az Európa-bajnokságra. Marco Rossi együttese az A jelű négyesben kapott helyet a házigazda Németország, Svájc és Skócia mellett. Kövesse velünk a kontinenstornát, a legfontosabb hírekről cikksorozatunkból értesülhet!

A cikksorozat támogatója az Euronics

Az LG OLED AI nem hagyja, hogy lemaradj a meccs egyetlen részletéről sem.

A gyenge első félidei produkció miatt a magyar válogatott 3-1-es vereséget szenvedett a svájci csapattól a németországi Európa-bajnokság nyitófordulójában.

A találkozót kissé idegesen kezdték a magyarok, ugyanis a svájci csapatnak – Lang elcsúszása után – már a 4. percben helyzete volt, de Orbán az utolsó pillanatban berepülve blokkolni tudta Aebischer közeli lövését. A bizonytalankodó magyar védelem újabb hibáját Duah használta ki, és a 13. percben vezetést szerzett a svájciaknak. A továbbiakban is kifejezetten sok labdát vesztett a magyar védelem, Kerkez rossz passza után Vargas került ziccerbe, de Gulácsi hatalmas bravúrral hárított. A svájciak gondolkodásban és játékban is sokkal gyorsabbak voltak, és a magyarok nem is úszták meg egygólos hátránnyal ezt a periódust, Aebischer a 45. percben kilőtte a bal alsó sarkot.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: Xhaka beadása üresen találta Duah-t, akinek lövését Gulácsi védte. Hiába voltak kétgólos előnyben a svájciak, eleinte így is többet birtokolták a labdát és irányították a játékot, később azonban feljavult a magyarok játéka. Az első nagy magyar helyzetre majdnem 65 percet kellett várni, de Sallai pontos beadása után Varga centikkel a jobb felső sarok mellé fejelt. A Ferencváros gólkirálya a 66. percben viszont már nem hibázott, így feléledtek a magyar remények. A szépítő találat után ismét lendületesebben futballozott Svájc, viszont ekkor már a magyar akciók is ígéretesebbek voltak. A hajrában egyre nagyobb nyomást gyakorolt a magyar csapat az egyre nagyobb kedvvel futballozó Sallainak köszönhetően, de veszélyesek voltak a rivális kontrái is. Az ötperces hosszabbításban egyenlítési lehetőség már nem volt, Embolo viszont a két zicceréből a másodikat kihasználva eldöntötte az összecsapást.

A mérkőzést percről percre frissülő cikkben közvetítettük, ezt itt tudja visszaolvasni.

A magyarok szerdán a házigazda és a pénteki nyitányon Skóciát 5-1-re legyőző németekkel csapnak össze Stuttgartban.

Írta a HVG

A Varga szépített ugyan, de 1-3 lett a Magyarország-Svájc meccs vége bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.