Vb-selejtezők: Brutálisan nyakon rúgták a madridi támadót, Alisson kétszer kapott pirosat, mégis a pályán maradt – eredmények, videók

A quitói mérkőzésen már a 20. percre mindkét csapat megfogyatkozott durva szabálytalanság miatt. A vezetést a brazilok szerezték meg a találkozó elején Casemiro révén, majd a hajrához közeledve egyenlítettek a hazaiak. A pontszerzéssel Ecuador egyetlen győzelemre került a vb-től, katari résztvevővé válik, ha a jövő héten legyőzi Perut. A mérkőzésen a brazil kapusnak, Alissonnak kétszer is felmutatta a játékvezető a piros lapot, de a VAR mindkettőt érvénytelenítette.

Az argentin válogatott, amely az előző fordulóban biztosította be vb-indulását, a pozitív koronavírustesztet szolgáltató szövetségi kapitánya, Lionel Scaloni nélkül játszott Calamában. A keretben nem volt ott Lionel Messi sem, aki koronavírus-fertőzése után csak a múlt héten tért vissza klubcsapatába, a Paris Saint-Germainbe. Az argentinok részéről Angel Di María és Lautaro Martinez volt eredményes az első félidőben, kettejük találata közben pedig született egy hazai gól is, a végeredmény így gyakorlatilag már a 34. percre kialakult.

A chileiek a vereségükkel nehéz helyzetbe kerültek a vb-részvételt illetően. Asunciónban az uruguayiak Luis Suáreznek a második félidő elején szerzett góljával gyűjtötték be a három pontot.

Uruguay fontos győzelmet aratott Paraguayban, ezzel a hetedikről a negyedik helyre lépett előre.

Eredmények, 15. forduló:

Ecuador-Brazília 1-1 (Torres 75., ill. Casemiro 6.) Kiállítva: Dominguez 15., ill. Emerson 20.
Paraguay-Uruguay 0-1 (L. Suárez 50.) Kiállítva: G. Gomez 94. – Paraguay
Chile-Argentína 1-2 (Brereton 21., ill. Di María 10., Martinez 34.)