Koch Máté ezüstérmet nyert a férfi párbajtőrözők georgiai világkupa-versenyén, Tbilisziben, míg Kun Anna a harmadik helyen zárt a női párbajtőrözők katowicei vk-viadalán.
Koch Máté másfél hónap alatt a harmadik világkupa-versenyén állhatott dobogóra, és ez azért egészen kivételes teljesítmény, pláne párbajtőrben – írja a hunfencing.hu. Mindezt tette 22 évesen, és ezzel gyakorlatilag már a világversenyek előtt beágyazta magát a világranglista élmezőnyébe. A Vasas párbajtőrözője, Halla Péter tanítványa ezúttal Tbilisziben alkotott maradandót. A 64-es mezőnybe ezúttal már kiemeltként került, és tükörsima győzelmekkel menetelt előrébb és előrébb. Kezdte egy 15:7-tel az egyiptomi Elsayed, majd egy 14:7-tel a kínai Van ellenében. A nyolcaddöntőben aztán becsúszott egy 15:12, igaz, ez talán “bocsánatos bűn” volt, elvégre a kazah Alekszanyin a mezőny legrutinosabbjai közé tartozik. Aztán jött Máté legszorosabb szombati vgyőzelme, és itt térünk rá a nap másik igen fontos magyar szereplőjére. A legjobb 8 között ugyanis kor- és csapattársa, Andrásfi Tibor volt az ellenfele.
Koch Máté okkal örült, sorozatban harmadik Világkupa-versenyén állhatott dobogóra, először nyert ezüstérmet.
A BVSC vívója, akinek édesapja a mestere, rendkívül nehéz ágon jutott el idáig. Előbb klubtársát, a finn Vuorinent verte (15:8), majd a világklasszis svájci Heinzer következett (15:13), végül pedig a francia válogatottságra törő Allegre (15:14). A két magyar késhegyre menő csatáját végül Máté nyerte 13:12-re, és ezzel jutott be sorozatban harmadik négyes döntőjébe. Pályafutása során a fiatal tehetség – talán már több is annál – ezt megelőzően négyszer állhatott dobogóra, mindháromszor a legalsó fokára.
Andrásfi Tibor nyolcadik helye nagyon értékes teljesítmény!
Most megtörtént az újabb lépés előre! Az elődöntőben Koch Máté az ugyancsak világklasszis ukrán Reizlinnel találkozott, és kétség sem férhetett az újabb győzelemhez, ezúttal 15:9 lett az újabb végeredmény. A döntőben újabb ukrán következett, méghozzá Volodimir Sztankevics. Az utolsó lépés nem jött össze, legalábbis egyelőre… A rivális már az elején elhúzott, és meg is tudta őrizni előnyét, 9:15 lett a vége. Ezzel egy remek ezüstérmet, pályája eddigi legjobb felnőtt egyéni eredményét tudhatja magáénak Máté, míg Andrásfi Tibor a nyolcadik helyen végzett. Gratulálunk a versenyzőknek és a mestereknek!
Kicsi érem, nagy siker.
Koch Máté az eredményhirdetés és a doppingvizsgálat után a következőket nyilatkozta honlapunknak: “Először vívtam kiemeltként, és nagyon izgultam reggel, hogy előzmények nélkül, miként megy majd a vívás. Szerencsére jól, így Tibiig viszonylag simán jutottam el. Ő a szobatársam, és már előző este éreztem rajta, mondtam is neki, hogy nagyon fókuszál, jó formában van, örültem a sikerének. Persze, annak is, hogy végül sikerült őt nagy csatában legyőznöm. Amilyen jól ment az elődöntőben, annyira nem sikerült a döntő, ezzel az ukránnal most vívtam tizenöt tust először, nem éreztem meg ellene a vívást. Nagyon nehéz és sikeres két hónapon vagyok túl. Egyfelől nagyon boldog vagyok, hogy így sikerült, másfelől mégis könnyeztem bánatomban az elvesztett döntő után, szinte úgy éreztem, ahogy sokszor hallottam a ‘nagyoktól’: jobb harmadiknak lenni, mint másodiknak… Remélem, hogy a formám kitart a holnapi csapatversenyre, valamint a világversenyekre.”
Harmadik főtáblás vívónk, az egyéni világbajnok és olimpiai ezüstérmes Siklósi Gergely ezúttal a legjobb 32-ig jutott. A svájci Müller 15:11-es legyőzése után a francia Mideltontól szenvedett 15:11-es vereséget.
A tbiliszi férfi párbajtőr Világkupa vasárnap a csapatversennyel fejeződik be, hajrá, magyarok!
Eredmények. Férfi párbajtőr egyéni Világkupa-verseny, Tbiliszi, 183 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Siklósi-Müller (svájci) 15:11, Koch-A. Elsayed (egyiptomi) 15:7, Andrásfi-Vuorinen (finn) 15:8.
A legjobb 16 közé jutásért: Andrásfi-Heinzer (svájci) 15:13, Koch-Vang (kínai) 14:7, Siklósi-Midelton (francia) 11:15.
Nyolcaddöntő: Andrásfi-Allegre (francia) 15:14, Koch-Alekszanyin (kazah) 15:12.
Negyeddöntő: Koch-Andrásfi 13:12.
Elődöntő: Koch-Reizlin (ukrán) 15:9.
Döntő: Koch-Sztankevics (ukrán) 9:15.
Végeredmény: 1. Volodimir Sztankevics (ukrán), 2. Koch Máté (edző: Halla Péter, válogatott edző: Dancsházy Nagy Tamás), 3. Igor Reizlin (ukrán) és Ito Inocsi (japán), …8. Andrásfi Tibor (edző: id. Andrásfi Tibor, válogatott edző: Dancsházy-Nagy Tamás), …17. Siklósi Gergely, …104. Nagy Dávid.
Ha egyszer egy üzlet beindul… – kezdi a hunfecning.hu. Kun Anna alig több mint egy évvel ezelőtt, Kazanyban szerezte meg pályafutása első Világkupa-döntős helyezését. Korábbi junior Európa-bajnokunk ekkor volt 25 esztendős. Majd folytatta mindezt úgy, hogy ebben a szezonban négyszer ért el hasonlót, és a budapesti Grand Prix után másodszor állhatott dobogóra szombat este, Katowicében!
Egy vk-szezonban másodszor a dobogón, negyedszer a döntőben. Bravó, Kun Anna!
Az OMS-Tata vívója, Plásztán Attila tanítványa már a világranglista élmezőnyéhez tartozik, és nem is kérdés, hogy a júliusi, kairói világbajnokságot a kiemeltek között kezdi majd. Efelé Katowicében is lépett egy nagyot. Az útja nem volt egyszerű, a romániai Veres ellen egy 15:13-mal kezdődött, utána viszont a legjobb nyolcig nem volt megállás. A kanadai Mackinnont 14:7-re, a svájci Brunnert 15:12-re verte. A negyeddöntőben aztán egyáltalán nem volt könnyű dolga Annának, egyetlen tus döntött a javára a hazai páston vívó Swatowska-Wenglarczyk ellenében. De ez az egy tus már érmet jelentett, méghozzá végül bronzot, ugyanis az elődöntőben az olasz Santuccio 15:10-re legyőzte őt.
Kun Anna küzdelmes úton jutott el a dobogóig.
Kun Anna az eredményhirdetést megelőzően így nyilatkozott honlapunknak: “Nagyon örülök, hogy ismét érmes lettem, a jelek szerint sikerül egyre stabilabban teljesítenem. Azért nem volt könnyű a napom, és nem éreztem azt, hogy különösebben jó formában lennék. Ugyanakkor talán éppen ezért értékes számomra ez a bronzérem, mert fogok én ennél jobban is vívni… Azt élvezem, hogy kiemelt lettem, és nem kell végigvívni a fárasztó és nehéz selejtező napokat. Továbbá érzem azt is, hogy kezdenek tartani tőlem a riválisok, és ezek mind megerősítenek. Az elődöntőben az olasz stílusa nagyon nem feküdt nekem, ezen még dolgozni fogunk a mesteremmel. Várom a csapatversenyt, az Eb-t és a világbajnokságot!”
Nagy Kinga az egyéni olimpiai bajnok ukrán Semjakinát győzte le a 64-es táblán.
A többiekről. Nagy Kinga a londoni olimpia egyéni bajnokát, az ukrán Semjakinát győzte le a legjobb 64 között 15:14-re, ami értékes skalp, utána a későbbi bronzérmes francia Candassamytól kapott ki 15:11-re. Tóth Jázmin és Balogh Bella a főtábla első körében búcsúzott.
A katowicei női párbajtőr Világkupa vasárnap a csapatversennyel zárul, hajrá, magyarok!
Eredmények. Női párbajtőr egyéni Világkupa-verseny, Katowice, 191 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Kun-Veres (romániai) 15:13, Nagy-Semjakina (ukrán) 15:14, Tóth-Pawlowska (lengyel) 12:15, Balogh-Kong (hongkongi) 5:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Kun-Mackinnon (kanadai) 14:7, Nagy-Candassamy (francia) 11:15.
Nyolcaddöntő: Kun-Brunner (svájci) 15:12.
Negyeddöntő: Kun-Swatowska-Wenglarczyk (lengyel) 15:14.
Elődöntő: Kun-Santuccio (olasz) 10:15.
Végeredmény: 1. Csoj Injeong (koreai), 2. Alberta Santuccio (olasz), 3. Kun Anna (edző: Plásztán Attila, válogatott edző: Somfai Péter) és Marie-Florance Candassamy (francia), …28. Nagy Kinga. …46. Tóth Jázmin, …57. Balogh Bella, …69. Salamon Réka, …72. Borsody Emma, …86. Wimmer Dorina, …89. Kardos Edina, …100. Büki Lili, …108. Gnám Tamara, …150. Muhari Eszter, …171. Gachályi Gréta.
Forrás, fotó: MTI, hunfencing.hu