Vízilabda Eb – Spanyol bronzérem a férfi tornán

A spanyol válogatott szerezte meg a bronzérmet a Splitben zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján, miután a harmadik helyért rendezett szombati összecsapáson 7-6-re legyőzte az olasz csapatot.

A két hónappal ezelőtti, margitszigeti vb döntőjének ismétlésén az akkor ötméteresekkel aranyérmes spanyolok kezdtek jobban, két góllal elhúztak, de a nagyszünetre egyenlítettek az olaszok. A harmadik negyedet követően ismét kettővel vezettek a spanyolok, az olaszok azonban még egyszer felálltak és 6-6-nál utolérték ellenfelüket. A meccset eldöntő gólt Felipe Perrone Rocha lőtte 3:19 perccel a vége előtt.
Az egész mérkőzésre jellemző feszült hangulat nem múlt el a végső dudaszóval, a két csapat játékosai ugyanis szóváltásba keveredtek egymással a parton, de tettlegességig nem fajult a helyzet.
A címvédő és olimpiai bronzérmes magyarok 20.30-tól a házigazda horvátokkal csapnak össze a döntőben.