Vízilabda: világbajnok a magyar juniorválogatott

Tizenkét év után ismét a magyar válogatott nyerte a férfi juniorvilágbajnokságot. A Keszthelyi Tibor vezette együttes a negyeddöntő és az elődöntő izgalmaihoz képest relatíve könnyedén, 9-6-ra győzött a döntőben Olaszország ellen Long Beachen.

Együttesünk fokozatosan őrölte fel a taljánokat, a félidőben még csak egy góllal vezetett, aztán az utolsó két negyedet egy-egy góllal nyerve magabiztos győzelmet aratott. A csapat vezére ezen az estén is az olimpiai kerettag, a felnőttcsapattal az idén vb-ezüstérmet szerző Varga Dénes volt, aki három gólt szerzett.
Férfivonalon egyébként ez az első nemzetközi aranyérem a felnőttek 2004-es athéni győzelme óta, ugyanis az utóbbi években az utánpótlás-együttesek is rendre veszítettek a szerbek vagy a horvátok ellen.

"Épp ideje volt, már nagyon untam az örökös ezüstérmeket – nyilatkozta honlapunknak Kemény Ferenc utánpótlás-igazgató. – A mai tényleg egy sima meccs volt, egy pillanatnyi esélyt sem hagytak a srácok az olaszoknak. Amit pedig Varga Dumi (Dénes) nyújtott ezen a vb-n… Én még nem láttam olyan játékost, aki ennyivel nőtt volna az egész mezőny fölé. Az, hogy világklasszis, csak halovány minősítés. Ő lett a gólkirály, a torna legjobb játékosa, minden."

Eredmények:
Junior vízilabda világbajnokság, Long Beach
Döntő:
Magyarország-Olaszország9-6 (1-0, 2-2, 3-2, 3-2)
Magyarország: Bisztritsányi – Borsos, Szabó (1), Pecz, Lázár (1), Sziklai, Vörös V., Kincses A., Salamon F. (2), Varga Dénes (3), Hárai (1), Marnitz (1), Decker
Olaszország: Washburn – Patrone, Ninfa (1), Saccoia, Giorgetti, Caliogna (1), Figari (4), Ferrone, La Penna, Lo Cascio, Nora, Guidaldi, Gennaro. Emberelőnyök: 3/14, ill. 5/16  Büntetők: 0/0, ill. 0/1
3.helyért: Horvátország-Szerbia 12-8 (4-2, 3-2, 2-3, 3-1)9-6 (1-0, 2-2, 3-2, 3-2)