Will Power nyerte az Indycar Barber-i futamát

image

Will Power nagyszerű győzelemnek örülhetett a vasárnapi Alabamai Indycar futamon.A Penske pilótája a 9. helyről rajtolt, de az agresszív stratégia és Dixon szerencsétlensége kombinációjának köszönhetően az ausztrál pilóta átvette a vezetést a kiállások utolsó fázisában.
Dixon egy utolsó támadást indított a restartnál, mellyel a vezető páros gyorsan el is távolodott az üldözőktől. Dixon képes volt körökön keresztül a nyomában autózni, ám a végére Power le tudta rázni őt. A végére a különbség 3,3 másodperc volt üldözőjével Dixonnal szemben.
Egészen az utolsó kiállásokig Dixon volt előnyben, de később sok időt veszítette Simona de Silvestro mögött, valamint a pitben is, mert meg kellett várnia, míg EJ Viso autója eláll az útból, és ő újra útjára tud indulni. Ez az időveszteség elegendő volt Power számára, hogy átvegye a vezetést, és miután Dixon gumijai elkoptak a csata eldőlt.A St Petersburgi győztes Castroneves lett a harmadik.
A Barber Motorsport pályáján híresen keveset szokás előzni, azonban ezúttal már a rajttól kezdve előzések tarkították a futamot. Az előzések és a különböző stratégiák pozíciócserékhez vezetettek. Dari Franchitti a 18. helyről az előzéseknek köszönhetően a verseny végére feljött egészen a 10. helyig.
A regnáló világbajnok az utolsó köröket a Dragon Racing-es Sebastien Bourdais mögött töltötte, aki megszerezte a Lotus motorosok első top 10-es helyezését, amikor 9. ként haladt át a célvonalon. Marco Andretti 11. helyen futott be miután a verseny egészében vagy őt támadták vagy ő támadott éppen valakit.
Rubens Barrichello tett egy kisebb fajta előrelépést azzal, hogy a 8. helyre hozta be autóját, az utolsó körökben nagy csatát vívva Marco Andrettivel.