WKF Karate Magyar Bajnokság 2007. – Dabas

IMG_9213.JPGDabas adott otthont a 2007. évi WKF Karate Országos Bajnokság Döntőjének.

Mondhatjuk, hogy otthont, mert a versenyzők egy profi szervezésű és pörgős lebonyolítású versenyen vehettek részt. A szombati nap a gyermek és ifjúsági korosztályoké volt, 8-15 éves korig.

A versenyzők felkészülten érkeztek a döntőre, köszönet az edzők és a szülők kitartásának is, a sportcsarnokban igazi versenyhangulat uralkodott.
A sztárvendég Kovács KOKO István volt, akit a gyerekek nagy örömmel fogadtak, és mivel a díjátadások közvetlenül az adott versenyszám után következtek, néhány díjat KOKO adott át a megérdemelten boldog karatékáknak.

A formagyakorlatok után a súlycsoportos küzdelmek következtek. A lelátókról hangos biztatást hallhattak azok IMG_9467.JPGa versenyzők, akiknek a küzdelemben most kellett eldönteni, hogy ki lesz a magyar bajnok. Igazából itt mutatkozott meg, hogy egy versenyen vagyunk, ahol győztesek és vesztesek vannak, bár az igazán nagy eredményt már felmutatták a fiatalok azzal, hogy a döntőben indulhattak. A versenyeken időnként az edzők külön csatát vívtak egymással, a csalódott szülőkkel, de ez benne van a pakliban, két győztese nem lehet egy döntőnek.

Szerkesztőségünk tapasztalatai szerint még a legádázabb ellenfelek is néhány perc elteltével baráti beszélgetésbe merültek el a teraszon, a lelátó ülésein vagy a kitűnő ebéd elfogyasztása mellett. Elmondhatjuk, hogy a minden tekintetben kiváló szervezésű döntő közelebb hozta egymáshoz a távoli egyesületek edzőit, vezetőit, versenyzőit.
IMG_8867.JPGA teljes eredménylistát a vasárnapi döntőt követően elhelyezzük weboldalunkon.

Gratulálunk a résztvevőknek, a szervezőknek, és mindenkinek, aki lehetővé tette ennek a kiemelten fontos versenynek a lebonyolítását.

Április 8-án vasárnap a Kadet, Junior, felnőtt korosztályok mérkőznek meg egymással a "2007. év Magyar Bajnoka" címért, 16 éves kortól.