11 góllal vertük Svájcot

Kezilabda3.jpgA magyar férfi kézilabda-válogatott Győrben 31-20–ra verte Svájcot felkészülési mérkőzésen. A viszonylag visszafogottabb első harminc perc után a folytatásban feljavultak Császárék, és a kapuban remeklő Mikler vezérletével végül tizenegygólos sikert arattak.

Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés
Magyarország – Svájc 31-20 (12-11)
Győr, 800 néző
Vezette: Horváth, Marton
Magyar gólszerzők: Putics 7/3, Gulyás 5, Császár 4, Rédei 4, Törő 4, Ilyés 3, Grebenár 2, Gál 1, Iváncsik G. 1,
Büntetők: 4/4 illetve 5/4
Kiállítások: 8 perc illetve 8 perc

A Litvánia elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar együttes jól kezdte a találkozót, és azonnal három góllal ellépett ellenfelétől. Ezt követően a jó átlövések eredményeként tartani tudta két-háromgólos előnyét Skaliczki László gárdája, azonban a vendégek többször is kiegyenlíthettek volna. Fél perccel a vége előtt siker koronázta próbálkozásukat, azonban a lefújás előtt még Iváncsik is betalált büntetőből, így hazai vezetéssel ért véget, a közepes iramot hozó első játékrész (12-11).

A szünet után felpörgette játékát a légiósait nélkülöző magyar csapat, és több szép akciót vezetve pár perc alatt visszaállította a többgólos vezetését. A svájciakat szinte megbabonázta a kapuban parádés teljesítményt nyújtó Mikler, aki több fantasztikus védést mutatott be. Az utolsó negyedórában még jobban megmutatkozott Ilyésék tudásbeli fölénye, és a gyors lerohanásoknak köszönhetően végül tizenegygólos győzelmet arattak a mieink. A két együttes vasárnap Dabason is megmérkőzik.