Változatlan helyszínen és pályán mérik össze tudásukat a legjobb hazai időfutammenők szerdán az országos bajnokságon, amelyen az elit nőkre 19, míg a férfiakra 38 kilométer megtétele vár. A pályáról és az időfutam különlegességeiről itt már írtunk, valamint ha szurkolóként mennél, itt is olvashatsz egy információcsokrot. Most jöjjenek a szerdai időfutam várható főszereplői és a várakozásaik a versennyel kapcsolatban.
Az előrejelzések szerint napos idővel és akár 31 fokos meleggel is meg kell küzdeniük az óra mellett a bringásoknak, ám ez korántsem ismeretlen, hiszen az elmúlt éveket rendere a rekkenő hőség jellemezte Bocskaikertben.
A korábban 2016-ban és 2017-ben már győztes Pelikán János tavaly újfent a dobogó tetejére állhatott az országos bajnokságon, így már háromszoros magyar időfutambajnok. Autoimmun betegsége miatt nem indult a legideálisabban az év a Team United Shipping 31 esztendős bringásának, mivel emiatt kimaradt a téli felkészülése, márciustól viszont már el tudta kezdeni az edzéseket.

“Onnantól kihoztuk a helyzetből a maximumot. Nem vagyok rossz formában, de ez a debreceni ob mindig meg tudja viccelni az embereket: hosszú is, nagyon meleg is van, kíváncsian várom a szerdát. Remélem a legjobbakat, bízom benne, hogy jó napot tudok kifogni és hogy sikerül megvédeni a bajnoki címemet” – fejtette ki várakozásait Pelikán. Csapattársa, Fetter Erik 2021-ben és egy évre rá nyert az időfutamon, ezúttal azonban nem lesz ott a rajtvonalnál. “Idén nem terveztem az időfutammal, Pelikán Jani fog minket képviselni, bízunk benne, hogy sikerülni fog megvédenie a címét” – mondta Erik megkeresésünkre.
Indul viszont a Bahrain Victorious kiválósága, Valter Attila. Ő pályafutása során Erikhez hasonlóan kétszer nyert aranyérmet időfutam ob-n, 2019-ben és 2023-ban, legutóbb pedig második lett. Attila meglátása szerint jól sikerült számára a vasárnap zárult svájci körverseny, beépült az előtte a Teidén töltött edzőtábor. “Nyilvánvalóan volt már ennél jobb versenyem is, de egy egész jó lépcsőfok a legjobb önmagamhoz, egészen elégedett vagyok a svájci körrel” – tekintett vissza. “A két országos bajnokságon pedig egyaránt nyerni szeretnék. Tavaly nem sikerült megvédeni az országúti bajnoki címet, az időfutamon is második hellyel kellett megelégednem. Nyilvánvalóan nem tudom, hogy idén mi lesz, de kezdek nagyon jó formába lendülni, szeretnék mind a két versenyen a bajnoki címért küzdeni” – szögezte le Attila, kitérve rá: kiderül majd, hogy az időfutamon Pelikán Jani mennyire lesz jó formában. Ő maga jól érzi magát a Bianchi időfutambringájának nyergében.
Peák Barnabás 2018, 2020 és 2024 bajnoka volt a számban és ezúttal is nagyon készül a versenyre. “Nagy csatára számítok, és nagyon jól mennek az edzések, így esélyesnek érzem magam a győzelemre” – tekintett előre pozitívan a tavalyi bronzérmes, aki immár az MBH Bank CSB Telecom Fort bringásaként száll harcba a bajnoki trikóért.

A női elitben az előző két kiírásban Zsankó Petra diadalmaskodott, az előzetes rajtlista alapján idén is az Aromitalia Vaiano versenyzője a favorit, aki nem mellesleg a női Giro teljesítése után állhat rajthoz Bocskaikertben. Jordán Dorka ezúttal biztosan nem tudja megismételni a tavaly ezüstérmet érő teljesítményét, hiszen nem indul az országúti bajnokságokon, mivel Kínában versenyez az egyetemi világbajnokságon.
Az elmúlt esztendőben Bocskaikertben harmadik időt tekert Barta Lucáé kifejezetten érdekes történet, hiszen korábban az öttusázók között váltóban világbajnoki ezüst-, csapatban vb-bronzérmes volt. Fáradásos törés miatt nem volt esélye kvótaszerzésre a 2024-es párizsi olimpiára, a felépülés alatt pedig rehabilitációs céllal sokat kerékpározott és ahogy ő fogalmazott, “egészen jól ment” neki. Az öttusa programjából pedig az ötkarikás játékok után kikerült a lovaglás, azt már nem akarta csinálni, és mivel a bringázás tetszett neki, élvezte, így elkezdett felkészülni, edzeni kicsivel több mint másfél éve.
“Remélem, hogy az időfutamon jobbat tudok menni, mint tavaly” – fejezte ki reményét a pszichológiai diplomával már rendelkező Barta Luca, aki újra iskolapadba ült, az első évét fejezi be az orvosi egyetemen. “Emellett tudok edzeni és fejlődni is, csak nem olyan ütemben, de szerintem így is egész jó formában vagyok. Nagyon várom a mezőnyversenyt és az időfutamot is” – hangsúlyozta. Előre tekintve megemlítette: ha sikerülne eleget fejlődnie, szívesen foglalkozna komolyabban is a sportággal.
A 2026-os időfutam országos bajnokság helyszíni szabályai és napirendje


A pályán 6-15 óra között teljes útzár lesz. A helyszínrajzzal kapcsolatban néhány fontos kiegészítés:
- Parkolás a 354. sz. úton, az ábra szerint. A melegítési területtel való átfedés miatt mindenkit szeretnénk kérni a fokozott körültekintésre! A parkoló zónában közlekedni mind gépkocsival, mind kerékpárral lépésben hajtva lehetséges!
- Be- és kihajtás csak a 4. sz. főút felől lehetséges! Az M35-ön érkezőket kérjük, hogy Hajdúböszörménynél hajtsanak le az autópályáról, majd innen Hajdúhadház felé haladva érik el a 4. sz. főutat, ahonnan letérhetnek a 354. sz. útra.
- EREDMÉNYHIRDETÉS, tervezett időpontok:
– 10:45 óra (WU13, U13, WU15, U15, WU17)
– 11:55 óra (U17, WU19, U19)
– 12:45 óra (WU23, U23, WELIT, Elit)
A 2026-os időfutam országos bajnokság előzetes rajtlistája ide kattintva olvasható.
Itt szurkolj, ezt csináld Debrecenben! – Szurkolói útmutató az Időfutam OB-ra
Hány watt kell az időfutam országos bajnokság megnyeréséhez?



