4 ARANY, 1 EZÜST, 1 BRONZ Európa bajnoki érmet hoztak a Gankaku SE versenyzői Angliából

Csapat2015. július 13-17. között került megrendezésre a 8. Goju-kai Karate-do Európa Bajnokság és nemzetközi szeminárium az Angliai Pottersben. A Gankaku Sportegyesületet 9 fős delegáció képviselte, melyből 5 fő indult a versenyen.

A Magyar Goju-kai Szövetség válogatottja 11 arany-, 5 ezüst-, és 6 bronzéremmel a ponttáblázat 2., az érem táblázat 1. helyén végzett. A Gankakus versenyzők ehhez 1 bronz, 1 ezüst, és 3 aranyéremmel járultak hozzá valamint 1 versenyző a felnőtt csapatban is aranyérmet szerzett!

A Gankaku Se versenyzőinek eredményei:

• Tejfalussy-Gecse Lilla (9. éves, Óbudai Klub, az Andor Ilona Ének-Zenei Általános Iskola tanulója)
    Eredménye: 5-9 éves lány Kata 2. hely. Lilla magabiztosan jutott el a döntőig, ahol nagyon kicsivel maradt le a dobogó legfelső fokáról.
  • Borzási Míra (12 éves, Ürömi Klub, az Ürömi Általános Iskola tanulója)
    Eredményei: 12-13 éves Kata 5. hely, 12-13 éves Kumite Open 5. hely. Míra volt a legnehezebb helyzetben a csapatból, mivel márciusban töltötte 12. életévét, így mindenki idősebb és nagyobb volt nála (nem volt elég induló súlycsoportjában, így Open kategóriában kellett helyt állnia). Míra remek teljesítménnyel jutott el a négyes döntőig mindkét versenyszámban, de sajnos döntőbe jutása nem volt eredményes, és a vigaszági bronzmérkőzéseket sem sikerült megnyernie. A körülményeket tekintve, két 5. helyezésével túlszárnyalta az elvártakat.
  • Szabó János (45 éves, a Gankaku SE vezetőedzője)
    Veterán Kata 1. hely. Idén 16 fő nevezett a veterán (45 év felettiek) kategóriában. János, az erős mezőnyben is remekül teljesített, egyértelmű bírói döntésekkel (4:1, 5:0) nyerte mérkőzéseit, beleértve a döntőt is.
  • Krammer Krisztián (14 éves, Óbudai Klub, az Óbudai Harrer Pál Általános Iskola tanulója)
    Eredményei: 14-15 éves Kata 5. hely, Kumite -57 kg 1. hely. Krisztián Katában biztosan menetelt a négy közé jutásig. Sajnos a döntőbe jutás nem lett sikeres, bronzmérkőzését pedig vitatható bírói döntéssel, 2:3 arányban elvesztette. Ezzel szemben a küzdelem versenyszámban lehengerelte ellenfeleit. A döntőben megmutatta, hogy erős nyomás alatt is tud koncentrálni. 2 pontos hátrányból, egy professzionálisan végrehajtott fejrúgással 1 pontos vezetésre tett szert, amit taktikus küzdelemmel meg is őrzött.
  • Szabó Levente (15 éves, Óbudai Klub, a Bláthy Ottó Titusz Informatikai SZKI tanulója)
    Eredményei: 14-15 éves Kata 3. hely, Kumite +57 kg 1. hely, Felnőtt Férfi Csapat Kumite 1. hely. Levente tartalékként szerepelt a felnőtt csapatban, de a helyzet úgy hozta, hogy a döntőbe jutásért és a döntőben is küzdenie kellett. Első mérkőzését 6:1 arányban nyerte. A döntőben társai 1 nyert és 1 vesztett meccsei után rajta múlt a magyar csapat sorsa. Levente ellenfele, és az egész európai mezőny legnagyobb meglepetésére 10:2 arányban, idő előtt befejezte a mérkőzést (8 pontos különbségnél a versenyző automatikusan nyer), megszerezve ezzel az arany érmet Hazánknak! Ezek után, saját korcsoportjában már minden mérkőzését magas fölénnyel nyerte, beleértve a döntőt is.

Janos kata Krisz 2 Krisz kata Krisz kumite Levi kata Levi kumite Lilla kata Magyar Megnyito Mira kata Mira kumite

Az idei nyár és az angliai szeminárium alatt több mester is előre lépett a Goju-kai Karate-do „ranglétráján”. Először Szabó Levente szerezte meg az 1. dan mesterfokozatot a Magyar Goju-kai Szövetség 2015. évi edzőtáborában Szolnokon. Az angliai szemináriumon vehette át „Renshi Shihan” kinevezését (oklevél és öv) Szabó János mester, majd a tábor végén sikeresen vizsgázott 3. danra Szabó Jánosné (Tünde) mester, amivel a „sensei” (tanár) címet is kiérdemelte.

Mind a mestervizsgákra, mind a versenyre való felkészülésben nagy segítséget nyújtott shihan Rebicek Gerd mester, a Magyar Goju-kai Szövetség elnöke, a válogatott edzője. A Gankaku SE köszönetét fejezi ki még testvérklubjainak, valamint Stéhl Gábor Judo mesternek, az egyesület Judo edzőjének!

Természetesen ezek az eredmények nem jöhettek volna létre, ha nincsenek támogatók! A Gankaku Sportegyesület legfontosabb támogatói az a 150 fős tagság, akik lelkesen gyakorolnak az edzéseken, és természetesen a szülők, akik közül többen együtt is sportolnak gyermekeikkel! Nélkülük a szervezet nem lehetne eredményes.

Több támogatónak köszönhetően a csapat tagjai egyen: karate ruhában, melegítőben, és bőröndökkel utazhattak. Jelentős támogatásban részesültek a felkészülő edzőtáborok, illetve részvétel költségeiben.