6 gól, 2 piros – a Napoli otthon legyőzte a Milant

A Milan szombat este 4-2-re kikapott a Napolitól az olasz labdarúgó bajnokság 2. fordulójában. A piros-feketék Arkadiusz Milik duplája után még egyenlíteni tudtak, a hazaiak viszont a meccs hajrájában még két gólt szereztek. A találkozót a Milan kettős emberhátrányban fejezte be.

Arkadiusz Milik nem olyan határozottsággal fejezte be az akciót, mint azt Gonzalo Higuaíntól megszokták a nápolyi drukkerek, de az eredmény a lényeg: a Milan elleni rangadó 18. percében az újonnan igazolt lengyel támadó góljával szerezte meg a vezetést a Napoli. A gól előtt a rendkívül aktív Dries Mertens lőtt a kapufára, a lengyel támadó megszerezte a kipattanót és eltörte a labdát, ami pont így lett jó, a lövés a  földre pattanva ugyanis átbucskázott Gianluigi Donnarumma fölött. Az egy korai kihagyott Abate-zicceren és egy lesgólon kívül az első félidőben sokat nem mutató Milan a következő negyedórában többször is megkaphatta volna a másodikat, de az olasz válogatottba meghívott Donnarumma megint nagy formában védett, elsősorban Mertens idegeire menve. A 34. percig húzta a Milan, ám ekkor José Callejón ívelt be egy szögletet, Milik bólintott, a fiatal kapusnak pedig esélye sem volt – 2–0.

Fordulás után gyorsan szépített a Milan, M’Baye Niang egyéni akcióba kezdett a bal szélen, faképnél hagyta a nápolyi védőket, majd kilőtte a hosszú alsót. A gól után a reklamáló Maurizio Sarrit elküldte a hazai kispadról a játékvezető, így a Napoli edzője már csak a lelátóról nézte, hogy Suso az 55. percben szépségdíjas bombával egyenlít. Mondhatni, gyorsan lenullázta a hazai előnyt a Milan.. A Napoli egy ideig még emésztette a gólokat, hogy aztán a 75. percben visszavegye a kezdeményezést: Callejón lőtt be egy Donnarumma-védés utáni kipattanót. Lehet, hogy a kapusnak nem volt jó véleménye védelme takarítási képességeiről… Az előkészítő megint Mertens volt, aki viszont meg volt átkozva ezen a meccsen, képtelen volt betalálni – persze a belga joggal mondhatja, hogy az számít, a vége gól lett.

Nem elég a hátrány, egy perccel később megfogyatkozott a Milan: Juraj Kucka előbb szó szerint taccsra tette az agilis Mertenst, majd elrúgta a labdát és meg is kapta második sárga lapját, ezzel pedig a pirosat is. A következő piros Niangnak villant, aki a nagy halált megfelelően eljátszó Reinába kötött bele (nem volt nagy ötlet), a vendégek közben a kiállításokon kívül még egy kezezést is számon kértek. Raúl Albiolnak valóban a kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül, más kérdés, hogy előtte a védőt úgy lekönyökölték, hogy vérző fejjel kért ápolást… Tizenegyes nem járt ezért, Albiol kapott viszont egy sárgát, mert túl vehemensen reklamált.

A játékvezető biztosította káoszban ért véget a mérkőzés, no meg a negyedik Napoli-góllal: Alessio Romagnoli öngólt érően nyúlt bele egy beadásba, aztán mindent megtett, hogy kézzel kikaparja a labdát, de nem járt sikerrel… A Napoli 4–2-re legyőzte a Milant, és nem lepődnénk meg, ha a mérkőzés után mindkét félnek lenne egy-két szava Valeri játékvezetőre.

NAPOLI – MILAN 4-2

Időpont: 2016.08.27. 20:45
Helyszín: Stadio San Paolo, Nápoly
Játékvezető: Valeri
Gólszerzők: Milik (18., 33.), Callejón (74., 90.) ill. Niang (51.), Suso (55.)
Sárga lapok: Koulibaly, Hysaj, Jorginho, Albiol, Zielinski ill. Niang, Gomez, Suso, Kucka, Romagnoli
Piros lapok: Kucka (78.), Niang (88.)

NAPOLI: Reina – Hysaj, Albiol (Chiriches 89.), Koulibaly, Ghoulam – Allan (Zielinski 72.), Jorginho, Hamsík – Callejón, Milik, Mertens (L. Insigne 77.).

AC MILAN: Donnarumma – Abate (Calabria 80.), Gomez, Romagnoli, De Sciglio – Kucka, Montolivo, Bonaventura – Suso (Lapadula 86.), Bacca (José Sosa 80.), Niang.