Tízezer magyar golfozó a cél

golf.jpg

Noha csupán néhány éve dolgozik a golfban Erdei Bálint, a bicskei Budapest Gate projekt marketing igazgatója, munkája során máris komoly nemzetközi tapasztalatokra tett szert, melyeket a Magyar Golf Szövetségben is kamatoztatni fog, miután a néhány hete elnökségi taggá választotta a közgyűlés.

Mikor került kapcsolatba a golffal?

Korán megismerkedtem a játékkal, hiszen mintegy tízéves lehettem, amikor egy nyelvi táborban két héten keresztül mindennap golfoktatásban is részesültem. Utána azonban hosszú évek kimaradtak, és csak az elmúlt három-négy évben kerültem újra közelebb a sporthoz. De mivel a golfban nagyon sokat kell gyakorolni a fejlődéshez – amire pedig kevés időm van -, ezért a hendikepem nem túl jó, remélhetőleg idén tudok majd rajta javítani.

A golf üzleti oldalával körülbelül három és fél éve foglalkozom, mióta elkezdtük a Budapest Gate projekt koncepciójának kidolgozását, azóta aktívan részt veszek benne – egészen az üzleti terv kidolgozásától az apróbb részletekig mindenben, tavaly például a Budapest Gate marketingjének építésével voltam elfoglalva.

Milyen tapasztalatokra tett szert a golffal való munkája során?

A projekt teljes neve Budapest Gate International Golf & Country Club, amiből látszik, hogy ez egy nemzetközi vállalkozás, a partnereink többsége ír származású, Írországban pedig tudjuk, óriási hagyományai vannak a golfnak. Többek között általuk a nemzetközi kapcsolatok terén szereztem fontos tapasztalatokat, és azokat a kialakult szokásokat szeretnénk behozni és beültetni a magyar golféletbe, amelyek külföldön jól működnek,

Ráadásul a munkám kapcsán kapcsolatba kerültem egy igazi golflegendával, Christy O’Connorral, aki a golfpálya tervezője, és aktívan részt vesz a projektben, minden hónapban több napot Magyarországon tölt a munkálatokat felügyelésével. Az ő neve biztosíték arra, hogy világszínvonalú pálya jön létre és lehetőséget ad rá, hogy ez által bekerüljünk a nemzetközi körfogásba.

A Budapest Gate-től milyen út vezetett a Szövetség elnökségéig?

Sugár András elnök úr megkeresett, hogy lenne-e kedvem dolgozni az elnökségben, ezt a megtisztelő felkérést természetesen örömmel vállaltam, a közgyűlés pedig megválasztott. Első megbeszéléseink során feladataimat a nyugat-magyarországi golfpályák fejlesztésében határoztuk meg, de ez menet közben kicsit változhat, bővülhet, hisz tudok segíteni a golf népszerűsítésében is.

Milyen feladatai vannak az elnökségben?

Nagyon az elején vagyunk a munkának, ezért nehéz még a konkrét teendőkről beszélni. Bár még csak néhány éve dolgozom a golfban, de ahogy én látom, a Magyar Golf Szövetségnek három-négy kiemelkedően fontos feladata van. Ezek nagy vonalakban a következők: a versenyek szervezése, illetve bírói biztosítása, az utánpótlás-nevelés megszervezése, a golf népszerűsítése, valamint egyfajta harmonizációs szerep betöltése, amellyel a golfiparág különböző szereplőit közös platformra tudja hozni.

Hivatalosan a nyugat-magyarországi pályafejlesztések segítése és a nemzetközi kapcsolatok területe tartozik alám, ezek azonban egyelőre címszavak, amelyeket meg kell tölteni tartalommal, amire az elkövetkező néhány hónapban kerülhet sor. Azonban munkám az aktuális igényektől is függ, hiszen ha éppen a golf népszerűsítésén van a hangsúly, akkor a marketing részben kell nagyobb szerepet vállalnom nekem is, ha pedig előtérbe kerül a golfturizmus, akkor felértékelődnek a nemzetközi kapcsolatok. Ehhez természetesen fel kell mérni, mik a prioritások és az anyagi lehetőségek.

Milyen ötleteket kíván megvalósítani, és mivel lenne elégedett munkája eredményeként?

Én a pályákkal való kapcsolattartás és a nemzetközi kapcsolatok mellett elsősorban a golf népszerűsítésében tudok hozzájárulni még a munkához. Hegyi Attila a marketing felelőse az elnökségben, aki nagyon felkészült szakember, az ő munkáját próbálom segíteni, hiszen úgy gondolom, a mi golfpályánk népszerűsítésében használt egyes elemek kivehetők és átültethetők egy magasabb, szövetségi szintre.

A most megválasztott új elnökség munkája pedig akkor lesz igazán sikeres, ha öt év múlva elérjük azt a régóta emlegetett 10 ezres aktív golfozói létszámot, ami meggyőződésem szerint nem álom, hanem reális célkitűzés. Titkon kicsit bízom abban, hogy ennél talán többet is el tudunk érni, de mindenképp sokat kell dolgoznunk ez ügyben.

www.hungolf.hu