Peking 2008: lehajrázták a németeket a kézilabdázók

ujabb_gyozelem.jpg

A magyar női kézilabda-válogatott remek hajrával 25-24-re legyőzte Németországot a pekingi olimpia csoportmérkőzéseinek harmadik fordulójában.

Eredmény:
   
B csoport, 3. forduló:
Magyarország-Németország 25-24 (12-14)
————————————–
Peking, 1000 néző
   
Magyarország:
Pálinger Katalin – Kovacsicz Mónika, Tomori Zsuzsanna 3, Szamoránsky Piroska 1, Tóth Tímea 4, Görbicz Anita 9/3, Vérten Orsolya 5, csere: Hornyák Ágnes 1, Ferling Benadett 1, Bódi Bernadett 1, Szűcs Gabriella
   
A német gólszerzők: Krause 9/3, Melbeck 4, Hering 3, Baumbach 3, Worz 2, Jurack 1, Müller 1, Neukamp 1
   
Hétméteres: 4/3, illetve 4/3
   
Kiállítás: 14, illetve 8 perc

A mintegy 200 fős magyar szurkolótábor jóvoltából Hajdu János szövetségi kapitány csapata – amely eddig legyőzte a svédeket, majd döntetlent játszott a brazilokkal – ezúttal is már a kezdés előtt tudhatta, hogy "itthon van". A piros-fehér-zöldben úszó lelátón megjelent a teniszező Szávay Ágnes, a párbajtőröző Boczkó Gábor és a tornász Böczögő Dorina is.
   
Tóth Tímea bombagólja adta meg az alaphangot, majd az egyenlítő találatot követően Vérten volt eredményes. Görbicz emberhátrányból is betalált, csakhogy az egy-egy vereségnél, illetve győzelemnél tartó németeknek mindenre volt válaszuk. Az ellenfél 4-3-as vezetésénél percekre megmerevedtek az álláspontok – Pálinger remekül védett -, de egyenlítés helyett ismét Krause "köszönt be". Görbicz büntetője újra csak a szépítéshez volt elég (5-6), majd Melbeck bevágta második, Krause pedig harmadik gólját. A 18. percben már 10-5 állt az eredményjelzőn, ekkor Hajdu János időt kért. A várt fordulat be is következett: sorozatban öt magyar találattal sikerült utolérni a riválist. Egy újabb rövidzárlat miatt azonban a félidőben 12-14 volt az állás.
   
Szünet után a tarthatatlan Krause jóvoltából ismét öt gólra nőtt a különbség, az első magyar találatra hat percet kellett várni. A szélvészgyors németek rendre leindították a magyar együttest, amely csak másodpercekre tudott faragni a hátrányán. A játékrész derekán aztán megtört a jég, a remek formában játszó Görbicz vezérletével – no meg néhány szép Pálinger-hárítással – a 48. percben már csak 22-21 volt "oda". Az újabb egyenlítés Bódi révén jött össze (23-23), majd mindkét oldalon egy-egy kihagyott hetes jelezte a feszültséget. Görbicz, Tóth, majd Bódi találta el a kapufát, de a hőn áhított vezetés csak az utolsó percben, Görbicz büntetőjével valósult meg (25-24). A hajrában Tomorit kiállították, de az ellenfél két támadást is elhibázott, így a Hajdu-gárda begyűjtötte második diadalát is Pekingben.
   
Hajdu János szövetségi kapitány:
   
"Jó volt, hogy hátrányba kerültünk, mert ez fokozta a harci kedvet és a bírók is felpaprikáztak minket. Kockáztattam azzal, hogy három embert cseréltem támadásban és védekezésben, kaptunk is emiatt egy-két gólt, de így pihent játékosok tudtak támadni és védekezni. Pálinger rosszul kezdett, ezért leültettem egy kicsit, ezt jót tett neki, a végére elkapta a ritmust, akárcsak Tóth Tímea."
   
Görbicz Anita:
   
"A csapatszellem, a küzdeni tudás diadala volt ez. A németek elég agresszíven védekeztek, a végére mi is felvettük a kesztyűt. A sérülésemet már egyáltalán nem érzem."
   
Tóth Tímea:
   
"Nagyon együtt volt a csapat, érződött, hogy erősebbek vagyunk a németeknél. Keményen harcoltunk támadásban és védekezésben is."
   
Pálinger Katalin:
  
"Örülök, hogy így tudtunk nyerni, ez mutatja a csapat erejét. Nem lehet tudni, ebben a csoportban ki ver meg kit, Oroszország és Korea ellen is meg kell próbálni győzni."
   
Ferling Bernadett:
   
"Remélem, ez a csapat igazi arca, mindenki játszott és küzdött. Fontos volt, hogy a végére Tóth Tímea is elkapta a fonalat. Kicsit eldurvult a mérkőzés, mert nagy volt a tét, s mindkét együttes keményen küzdött."
   
Armin Emrich, a német válogatott szövetségi kapitánya:
   
"Úgy érzem, két pontot vesztettünk, győzelmet érdemeltünk volna. Még semmi sincs veszve, Svédország ellen kell javítanunk. Ha kevesebb labdát lövünk el fölöslegesen, akkor pénteken nyerhetünk és megmarad az esélyünk a negyeddöntőbe kerülésre."
   
A magyarok következő ellenfele a világbajnok Oroszország lesz pénteken.

Korábban, B csoport, 3. forduló:
Koreai Köztársaság-Svédország 31-23 (18-13)
Oroszország-Brazília 28-19 (12-10)
   
Az állás: 1. Koreai Köztársaság 5 pont (90-72), 2. Oroszország 5 (85-72), 3. Magyarország 5 (83-76), 4. Németország 2, 5. Brazília 1, 6. Svédország 0

MTI