A vártnál gyengébb magyar olimpiai szereplés után az okok keresése, a lehetséges kiút felvázolása a fő feladata a 3. országos edzői kongresszusnak, amelyet csütörtökön és pénteken tartanak a Magyar Sport Házában.
Az esemény keddi sajtótájékoztatóján Ormai László, a Magyar Edzők Társaságának (MET) elnöke úgy vélte, hogy a szerényebb produktum magyarázata valószínűleg nem lehet önmagában sem a forráshiány, sem a "gladiátorképző" műhelyek esetleges – személyi, formaidőzítési, egyéb – bakija, ennél alighanem jóval összetettebb a válasz, aminek megtalálásában segíthet a kétnapos kongresszus.
A Peking után – a magyar sport jövője elnevezéssel meghirdetett szakmai összejövetel első napja az értékelésé – amint azt már Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) ügyvezető igazgatója, az olimpiai csapat vezetője említette -, a második pedig az előretekintésé.
Csütörtökön Peking tanulságai címmel Gyenesei István, a sportért is felelős miniszter tart előadást, a folytatásban pedig – többek között – 10 olimpiai sportág irányítói-szakvezetői számolnak be a kínai fővárosban szerzett tapasztalataikról, s értékelik legjobbjaik ötkarikás szereplését, az újabb olimpiai ciklusban rájuk váró feladatokat is megjelölve. Frenkl Róbert professzor a tudomány oldaláról közelítve értékel, Tállay András, a Pekingben közreműködött orvosi csoport vezetőjeként szólal fel.
Pénteken Schmitt Pál, a MOB elnöke az Európai Unió sportkultúrájáról beszél, előadások hangzanak el a sportszakember-képzésről, az utánpótlás-nevelés magyarországi távlatairól, Berkes István a sportegészségügy Peking utáni feladatait taglalja, Sárközy Tamás a Nemzeti Sporttanács elnöki tisztének várományosaként az NST-nek a magyar sport rendszerében elfoglalt helyéről ad elő az edzői kongresszuson, amelyet a MET és a MOB szervez – a sydneyi és az athéni olimpia után ezúttal harmadik alkalommal.
MTI