Bajnokok Ligája – Barcelona-győzelem – reagálások

szurkolok.jpg

A Barcelona labdarúgócsapatának győzelme után, szerda késő este több ezer lelkes szurkoló özönlötte el a spanyol nagyváros híres sugárútját, a Ramblas-t.

A Barcelona a Chelsea ellen elért 1-1-es eredménnyel, az utolsó előtti percben idegenben lőtt góllal jutott be a Bajnokok Ligája május 27-i, római fináléjába.

"Sokat szenvedtünk, de végül megérte" – mondta az ünneplők tömegében egy pincér. "A foci győzött: a Chelsea ismét nem mutatott semmit" – tette hozzá egy fiatal brit turista.   
A Barcelona szurkolói már a múlt hét végén is hasonló ünneplésben részesítették kedvenc csapatukat: akkor a katalán együttes az örök riválist, a Real Madridot verte meg, méghozzá megszégyenítő módon, 6-2-re.
Eközben a meccs helyszínén, Londonban heves vitákat keltett a norvég Tom Henning Övrebo játékvezető működése. A Chelsea edzője, Guus Hiddink a mérkőzés után adott nyilatkozatában azt állította, hogy "ellopták" tőlük a győzelmet, hogy igazságtalanság áldozatai lettek, s hogy még soha nem látott ennyi hibát elkövető játékvezetőt. Szerinte legalább 3-4 büntetőt nem kaptak meg. S hozzátette: az ilyen fontos meccsekre tapasztalt bírókat kellene küldeni, akik a nagy bajnokságokban, Olaszországban, Spanyolországban, Németországban, Angliában vezetnek mérkőzéseket.
A Barcelona védője, Gerard Pique elismerte: egyik alkalommal, amikor az angolok tizenegyest reklamáltak, valóban kezéhez ért a labda, noha ő nem akart szabálytalankodni. "A bíró azonban úgy dönt, ahogy akar, s tiszteletben kell tartani a döntéseit" – tette hozzá.   
A Barcelona edzője azt mondta: "meg tudja érteni", hogy a Chelsea csalódott a bíró miatt. Ugyanakkor abban a kérdésben nem foglalt állást, hogy valóban büntetőt, büntetőket kellett volna-e adni csapata ellen. Elismerte, hogy a végén szerencséjük volt Iniesta góljával, s hihetetlen boldognak mondta magát. A Barcelona elnöke, Joan Laporta pedig közölte: a római finálé a Manchester ellen álomdöntőnek számít, s ez jót tesz a focinak. 

A The Sun című londoni bulvárlap egyébként még a meccs előtt azt írta, hogy elfogult lehet majd a bíráskodás, méghozzá a Chelsea kárára. Az UEFA ugyanis – legalábbis így vélte az újság – nem akar egy 100 százalékban angol döntőt, azaz hogy a Bajnokok Ligája római fináléjában a Manchester egy másik angol csapattal, a Chelsea-vel kerüljön szembe.