Elérkeztünk az első olyan világbajnoksághoz, melyen az új szakág, az akadályfutás (OCR) az ötödik szám a lovaglás helyett.
Az utánpótlás korú versenyzők – maximum 16 évesek – Alexandriában álltak rajthoz. Izgalmas megmérettetésnek néztünk elébe, hiszen a sikeres magyar EB szereplés után az egész világ fiatal öttusázói előtt kellett bemutassák új képességeiket az OCR-ben és persze a többi számban.
Az első napon hatodikként zárt mind a lány, mind a fiú váltó. Hazánkat a lányoknál a Turbucz Ivola-Bágyi Emese kettős képviselte, akik helyezést csíptek el fiatal koruk ellenére. A világbajnok Németország váltója lett, további érmesek az egyiptomi és az olasz csapat.
Fiú váltónk szintén hatodik helyen végzett. Domján Bendegúz és Basa Botond legjobban a vívásban szerepelt, ahol a tizenkét csapat közül a negyedik helyen végeztek. A fiúk versenyét az egyiptomi csapat nyerte a lengyeleket és a németeket megelőzve.
Élmezőnyben végeztek a magyar lányok az egyéniben döntőben, ezzel az új öttusában megszerezték az első medáliát a világbajnokságok történetében, bronzérmes Magyarország U17-es lánycsapata. A legeredményesebb magyar Rajncsák Diána lett, aki az OCR számban másodikként tűnt ki, összetettben pedig a pontszerző hatodik helyen ért célba. Haraszin Linda követte őt hetedikként, ő a laser runban nyújtott szokás szerint kiváló teljesítményt, a mezőny harmadik legjobb idejét kombizta. A csapat harmadik tagja, Králl Dóra a 11. helyen végzett. A döntőben még egy magyar versenyzőnk szerepelt, Herbák Emma a 20. helyet szerezte meg.
A fiúcsapat ötödik lett a VB-n. Döntőjük nehéz körülmények között zajlott, a pára belepte az akadályokat, sok volt az esés, várni kellett a folytatásra, hogy lehessen használni a pályát.
Az összetettben a legjobb magyarként Kiss-Szőlősi Álmos végzett (14.), Gyurka Hugó a 21., Hornok Levente a 27., Mészáros Márton a 28. helyen ért célba
Bronzérmet hozott haza mix váltónk is. Haraszin Linda és Gyurka Hugó az EB megnyerése után a VB-n is érmes tudott lenni. Már a vívásban haraptak és a mezőnyből a második legtöbb találatot tudták bevinni ellenfeleiknek. Különösen nagy fegyvertény ez az eredmény, hiszen a kontinensviadalon még nem szerepelt ez a szám. Az akadályokon is szépen helyt álltak, akárcsak az úszásban. A záró számban, a laser runban negyedikként rajtoltak, majd remek idejükkel a dobogóra futottak fel az angol és az egyiptomi csapat mögé.
Gratulálunk a fiatal versenyzők klasszisokhoz méltó szerepléshez, a világbajnoki érmekhez, és hogy fel tudták venni az új öttusa ritmusát.
Köszönet az edzőknek, az egész stábnak és az összetartó magyar csapatnak!
Magyar Öttusa Szövetség