Külföldi csapatokat hoznának a Ligakupába

foci002.jpg

Megegyezett, bár konkrét lépéseket egyelőre nem fogalmazott meg a hétfőn összeült NB I-es tulajdonosi tanács a bajnokság átalakítását tekintve. A grémium elnöke, George F. Hemingway a Sport Televízió Mai Helyzet című műsorában elmondta: a klubokat irányító testület ajánlása szerint a következő kiírásban egyelőre nem változik meg a lebonyolítás, és hosszabb távon sem kell arra számítani, hogy az NB I-et teljesen átalakítják majd.

A Ligakupa reformja viszont megkezdődhet: a tanács javaslata alapján a szomszédos országokból hívnának meg csapatokat a sorozatba, elsősorban a nyári és a téli időszakra – olvasható a pepsifoci.hu-n.

 

Az NB I-es tulajdonosi tanács úgy látja, egyelőre nem a liga lebonyolítása a legégetőbb probléma a magyar futballban, először a reformok alapjait jelentő lépéseket kellene megtenni.
– Az MLSZ elnökségének azt ajánljuk, hogy a 2010/11-es bajnoki kiírás maradjon az eddigiekkel azonos, azaz 16 csapatos. A tanács ugyanakkor továbbra is támogatja annak a bizottságnak a munkáját, amely a bajnoki rendszer esetleges reformjairól tesz javaslatokat, ez a bizottság működni fog a következő hónapokban is. Az általános vélemény az volt, hogy úgy átalakítani a bajnokságot, hogy tulajdonképpen semmihez nem nyúlunk hozzá, csak több mérkőzés lenne, annak nincs értelme. Előbb a magyar labdarúgás alapvető struktúráját kell megváltoztatni, utána kell csak azzal foglalkozni, hogy hány mérkőzés legyen a bajnokságban – fejtette ki George F. Hemingway a Sport Televízió Mai Helyzet című műsorában.

A hétfői találkozón a Ligakupa kérdése is felmerült, amellyel kapcsolatban azt is lehetett hallani, hogy esetleg teljesen megszűnik, vagy legalábbis jelentős átalakításra szorul
– A Ligakupát akkor nem tudtuk volna fenntartani, ha több mérkőzést játszunk a bajnokságban. A Ligakupa fennmarad jövőre is, ugyanakkor megpróbáljuk -nemzetközivé- tenni, ez alatt azt értem, hogy megpróbáljuk a határ menti, a szomszédos országokban játszó csapatokat is bevonni, különösen a nyári és a téli felkészülési szezonokban. Megpróbáljuk velük érdekesebbé tenni a kupát.

Hemingway úgy látja, az utóbbi időben megkezdődött egyfajta pozitív folyamat, ám annak befejeződése nem mehet végbe a teljes magyar futballtársadalom egyetértése és az anyagi háttér kialakulása nélkül.

– Addig nem lehet semmit igazán átalakítani, amíg a magyar labdarúgás közege és financiális lehetőségei alapvetően nem változnak meg: a stadionok állapota, a szponzorok, az akadémiák támogatása, általában a magyar labdarúgás megbecsülése – ezeket a lépéseket a tavasszal megválasztandó új MLSZ-elnöknek és valószínűleg új elnökségnek kell majd elkezdenie. A magyar labdarúgásnak az utóbbi időket leszámítva nem volt kormányzati, önkormányzati támogatása, a szponzorok nem jelentek meg, az akadémiák nem voltak támogatva. A magyar labdarúgás körülbelül úgy volt támogatva, mint a magyar curling-mozgalom. Most viszont úgy gondolom, hogy van remény arra, hogy nagyobb respekttel legyen kezelve a labdarúgás, és megfordítsuk ezt a folyamatot. Ha van kormányzati, önkormányzati, tulajdonosi és szurkolói egyetértés, akkor erre reális az esély – tette hozzá a Budapest Honvéd tulajdonosa, aki szerint az első előrelépés az utánpótlás területén valósulhat meg.

– Úgy gondolom, hogy a magyar akadémiai rendszer, amely – a több éve működő Sándor Károly Akadémiát leszámítva – tulajdonképpen három évvel ezelőtt indult be, 2-3 év múlva már nem egyesével, de tucatjával onthatja majd a tehetségeket – mondta George F. Hemingway.

XLsport –
Forrás: www.hajralilak.hu